Telefonides mängimine on läbi teinud plahvatusliku kasvu ja ilmselt sa ei kujuta ette, palju maailmas on aktiivseid telefonides mängijaid. Ühtedel andmetel on neid maailmas kokku praegu lausa 2,2 miljardit inimest ja aastaks 2021 jõuab see number 2,6 miljardini. Täiesti uskumatud numbrid.
Tõenäoliselt paljud inimesed ei kujuta ise ettegi, et nad sellesse kategooriasse kuuluvad. Kuna telefonides mängimine on inimeste jaoks muutunud niivõrd oluliseks, siis peavad ka telefonide tootjad seda hoolega silmas.
Millist telefoni aga valida, kui tahad vahepeal rohkem või vähem telefonis mängida? Siin on meie kolm soovitust.
Kui sa tahad parimat: Apple iPhone XS
iPhone on parim telefon mängimiseks väga mitmel põhjusel. Esiteks muidugi see on lihtsalt hea telefon, aga sellest ainult ei piisa. iPhone XS-il on väga hea OLED-ekraan, mis tähendab ka seda, et värvid on väga head. iPhone XS-i 5,8-tolline ekraan on piisavalt suur, aga kui tahad veel suuremat, siis võta 6,5-tolline ekraan.
Samuti on iPhone XS ja XS Max piisavalt võimsad, et ühegi mänguga ei teki probleeme ja need jooksevad veatult ja nende akud peavad ka hästi.
64 GB võib küll väheks jääda, sest ka mobiilimängud on muutunud päris suureks ja võtavad üsna palju ruumi.
Muidugi on iPhone XS kallis telefon, aga iPhone’idel on veel üks suur eelis mängudes Androidi ees. Nimelt jõuavad paljud mängud enne iOS-i peale kui Androidi peale ning on suur hulk häid mänge, mis üldse ei jõuagi Androidile.
Kõige mõistlikum valik: OnePlus 6T
iPhone XSid on väga head, aga need on ka kallimad. Kui see hind tundub liiast või lihtsalt sa pole Apple’i usku, siis ilmselt parim telefon mängimiseks Androidi maailmas on OnePlus 6T, mille 128 GB mälu ja 6 GB muutmäluga versioon on rohkem kui kaks korda odavam.
Selle 6,4-tolline ekraan on mängimiseks väga hea ja jõudlust on sel telefonil rohkemgi kui paljudel teistel Androidi telefonidel, mille eest tuleb rohkem raha välja käia.
Aku suuruseks on 3700 mAh ja lisaks on OnePlusil olemas väga äkiline kiirlaadimine.
Lisaks on sel iPhone’i ja paljude teiste Androidi telefonide ees veel üks eelis. Mängudes on heli väga oluline ja kuigi OnePlus 6T-l ei ole kõrvaklapipesa, siis on sellel karbis olemas USB-C üleminek 3,5 mm kõrvaklapipistikusse, kui sa just ei taha Bluetooth klappe osta.
Kui ei taha palju kulutada: Xiaomi Mi A2 Lite (64 GB)
Tegelikult võib väga hea telefoni saada mängimiseks ka 200 eurot eest ning selleks on puhta Androidiga Xiaomi telefon Mi A2 Lite, millel on 64 GB sisemälu.
Ekraani suuruseks on 5,8 tolli ja see on oma hinnaklassi kohta väga hea.
Telefoni protsessor pole küll tippklassist, kuid on siiski täiesti arvestav. Lisaks on Xiaomil olemas väga suur 4000 mAh aku, mis tähendab, et selle telefoniga saab kauem mängida.