Kuidas vahetada auto klaasipuhastit, kui sellele ligi ei pääse?

Kojameeste vahetamiseks tuleb sättida klaasipuhastid hooldusrežiimi.Foto: Shutterstock

Varem tundus elu lihtsam ning auto kojameeste vahetamiseks ei pidanud teadma lisanippe. Nüüd on paljud autod disainitud nii, et tavaolekus jääb näiteks auto kapoti äär ette ning sa ei saa kojamehi üles tõsta, et neid vahetada. Kas peangi kojameeste vahetamiseks teenindusse minema?

Kuidas puhastit ise vahetada?

Üks võimalus on tõesti pöörduda teeninduse poole, kuid tegelikult saab ka ise siiski klaasipuhastitele ligi. Näiteks Peugeot’ puhul toimib asi nii, et tuleb lülitada süüde sisse, ning seejärel uuesti välja ning pärast seda vajutada klaasipuhastite juhthooba alla. Nii tõusevad klaasipuhastajad üles n-ö hooldusrežiimi. Teistel automarkidel võib lähenemine erineda, seetõttu tasub vaadata kasutusjuhendist täpsemalt järele.

Seejärel lülita mootor välja ning saadki puhastid üles tõsta ning neid vahetama hakata. Muidugi ole ettevaatlik ning jälgi, et puhasti vars enne uue luua paigaldamist vastu esiklaasi ei lendaks. See võib klaasi lõhkuda.

Praegu on hea aeg kontrollida

Möödunud talv on kindlasti kojameestele oma jälje jätnud, mistõttu võiks kontrollida üle, mis seisus klaasipuhastid on. Puhastite vahetamise kindlaks ajendiks on klaasile tekkivad triibud.

Muidugi võivad triipude teket põhjustada ka klaasipuhasti külge jäänud mustuseosakesed. Seega tasub kõigepealt proovida kummi puhastada. Kui see tulemust ei paranda, on selge, et aeg on puhastid välja vahetada.

Kui klaasile jäävad kojamehega puhastades suuremad laigud ja puhastamata alad, siis on üpris tõenäoline, et klaasipuhastaja kummi eluiga on läbi ning on aeg uued muretseda.

Ära kojamehi püstisesse asendisse jäta

Kunagi tõsteti eriti külmadel aegadel klaasipuhastid ööseks üles. Enam ei ole seda soovitatav teha, kuna  nii venib lõpuks välja vedru, mis kojamehi vastu klaasi surub, ning väheneb nende töökindlus.

Vahetada võiks kaks korda aastas

Kõige lihtsam on meeles pidada, et kojamehi tasub meie kliimas vahetada kaks korda aastas. Nii väldid olukordi, kus puhasti efektiivsus on juba langenud. Hea mõte on ühildada see näiteks sügisese ja kevadise rehvivahetusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.