5 soovitust, mida vaja pikkadeks koolivaheaja õhtuteks

Ehkki päike käib juba kõrgemalt, on väljas veel kohati paarkümmend kraadi külma ning talve valitsevad pimedad õhtud kestavad ka talvise koolivaheaja nädalal. Mida teha, kui juba suusatamisest-kelgutamisest hakkab vaikselt kõrini saama? Siin on viis soovitust.

Kõrvaklapid 4smarts SkyBuds Lucid (29,99 eurot) on kindlasti sellise välimusega, mis alati silma torkavad. Kuid ka kuulata pole neid paha, sest aku kestab kuni viis tundi, laadimiskarp aga annab juurde veel 20 tundi. Läbipaistev korpus paljastab, milline on selliste klappide ja laadimiskapsli sisemus.

Kuue mürasummutava mikrofoniga saab teha puhtaid kõnesid ilma taustahäälteta või kuulata muusikat ilma häirivate taustahelideta. Juhtimiseks on puutetundlikud pinnad. Kui kasutad virtuaalseid assistente Apple Sirit või Google Assistanti, siis ei pea isegi puudutama – klappide kaudu võib nutiseadmele anda häälkäsklusi.

Mängukonsool Microsoft Xbox Series S (hind 299,99 eurot) on alati hea õhtuseks meelelahutuseks – Xboxile on sadu mänge, mida mängida ja lisaks on Xbox Series S piisavalt pisike, et näiteks sõbra juurde kaasa võtta. Mängida saab teleka ekraani kasutades.

S seeria on koguni 60% väiksem, kui suurem mudel Xbox Series X, kuid ka sellele saab 1 TB lisamälu lisada vastava lisakaardiga, et kõik suured ja mahukad mängud ära mahuksid. Mänge toetatakse 120 kaadrit sekundis pildiga ja kolmemõõtmelise heliga, juhtmevaba kontroller on vastupidavate nuppudega ning libisemisvastase kattega.

Mängukonsool Nintendo Switch OLED (hind 379,99 eurot) on veelgi väiksem, kui Xbox Series X, nii et selle saab samuti igale poole kaasa võtta ning mängida ka siis, kui suurt ekraani pole käepärast.

Pokémon Scarlet & Violet Edition on erikujundusega versioon, kuid sisult ikka seesama korralik OLED ekraaniga mudel. Kui väikest ekraani pole vaja, saab külgedel olevad puldipooled kokku panna kahe käe konsoolipuldiks ja ühendada Nintendo telekaga, et suurelt ekraanilt mängida. Muul juhul liikvel olles aga on hea mänguelamus ka kaasasoleva seitsmetollise OLED ekraaniga tagatud.

Ühenduseks saab kasutada HDMI ja LAN kaablit, laadimine käib USB-st, tugi on ka juhtmevaba WiFi ühendusele. Mänge pole komplektis, kuid neid saab leida soodsa hinnaga Klicki e-poest.

Mänguriarvuti HP OMEN 25L (hind 1099 eurot) on neile, kes tahavad kodus tõsisemalt mängudele pühenduda ning miks mitte ka lausa e-spordiga tegeleda. Traditsiooniline eraldi kastiga lauaarvuti on võimsam kui enamus mängukonsoole, lisaks saab seda ma äranägemise järgi täiendada nii salvestuse, graafika kui monitori ja muude lisadega. See mudel on mängimiseks loodud ja seega ka vastava tavalisest tõhusama jahutusega.

Sees on  12. põlvkonna Intel Core´i uusim protsessor ning võimas NVIDIA GeForce RTX graafikakaart, ka kõige nõudlikumate mängude jaoks sellest piisab. OMEN Gaming Hubiga on võimalik lisaks kogu riistvara hallata ja seadistada.

Mänguriklaviatuur SteelSeries Apex Pro Mini (hind 209,99 eurot) on väike ja kompaktne, mänguriseadmele omase RGB taustvalgustusega. See mudel on võitnud mitmeid auhindu nii mugavuse kui vastupidavuse pärast. Programmeerida saab näiteks üht klahvi mitut asja tegema vastavalt sellele, kas vajutad pooleldi või täiesti lõpuni. Nii võid panna mõne klahviga oma tegelase mängus pooleldi alla vajutades rahulikult kõndima, aga täiesti alla vajutades kiiresti jooksma.

Klahvistik on ligi 60% väiksem, kui tavaklaviatuur, kuid mitte klahvide suuruse arvelt. Ääred puuduvad ning ka kõik eraldi funktsiooniklahvid on ära jäetud, alles on vaid elementaarne – tähe- ja numbriklahvid ning mõned funktsiooniklahvid. Isegi eraldi nooleklahve pole, selleks on paljudes mängudes aga kasutatavad kindlad täheklahvid, millega mängijad on harjunud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.