Miks peaks valima QNED-ekraaniga nutiteleri?

Uue nutiteleri ostmisel võib silme eest kirjuks võtta erinevate ekraanitehnoloogiate valik. Üks uus paneelitehnoloogia, millele valides aga kindlasti tähelepanu peaks pöörama, on QNED. Miks? Siin on eelised, miks just see võiks valikusse jääda.

QNED tehnoloogia (Quantum Nano Emitting Diode) on suhteliselt uus lahendus, mis ühendab kvantpunkti tehnoloogia (Quantum Dot) ja nanoosakeste tehnoloogia (NanoCell), võttes mõlema eelised, et pakkuda paremat värvitäpsust, kontrastsust ja heledust.

Kvantpunktitehnoloogia kasutab ekraanipaneelis nanoosakesi, mis muudavad valgust, et luua erksaid ja täpseid värve. Kvantpunktid suudavad luua laiemat värvigammat ja sügavamaid toone.

NanoCell- ehk nanoosakeste tehnoloogia omakorda täiendab kvantpunktitehnoloogiat, parandades värvide puhtust ja vähendades hajuvust, mis aitab säilitada samu värvitoone laiemate vaatenurkadega.

QNED teler kasutab Mini-LED taustavalgust, et pakkuda paremat kontrasti ja heledust ning kasutab nutikat hämarduse tehnoloogiat, mis laseb kuvada pilti minimaalse haloefektiga ehk tumedal taustal olevad heledad pinnad ei jää kumavate äärtega.

Teleri 4K versioonil on üle 8 miljoni piksli, mis toovad esile ka varjatud detailid näiteks pimedates filmistseenides või mängudes. See tehnoloogia näitab ka sügavamaid musti toone ja eredamaid valgeid.

Tänu taolisele efektiivsemale valguse juhtimisele on QNED-telerid energiasäästlikumad kui traditsioonilised LCD-telerid ning laiema vaatenurgaga, taskukohasemad ja väga õhukese korpusega, mis sobib paremini moodsasse elutuppa.

Üks selline mudel on praegu väga levinud diagonaalisuurusega 65-tolline LG 65QNED813RE 4K QNED (hind 838,99 eurot). Sellel on LG tehisintellektiga varustatud operatsioonisüsteem webOS, mis teeb rakendustes navigeerimise väga lihtsaks ning annab vastavalt vaadatud sisule alati uusi soovitusi, mida edasi võiks vaadata. WebOSile on olemas ka kõigi Eesti TV-teenuse pakkujate äpid ja tuntuimad striiminguteenused.

Samuti on teleril kaasas sellele tootjale omane nutikas kaugjuhtimispult Magic Remote, millel on arvutihiirele sarnane virtuaalne kursor ja rullik. See muudab ekraanil erinevate valikute vahel liikumise palju kiiremaks ja mugavamaks.

Ka mängurid ei pea QNED telerist mööda vaatama. 100 Hz värskendussagedus on väga hästi sobiv mängude jaoks ning teleril on lühike viiteaeg. Ühendusvõimalustest on olemas HDMI, võrgupesa, Wi-Fi, Bluetooth ja optiline digiheli väljund.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.