Millise elektritõuksiga jõuab kaugemale kui 40 km?

Kas elektritõukeratas sobib ka pikemateks sõitudeks, näiteks mitmekümne kilomeetri taha? Aja jooksul on tõesti akud aina võimsamaks läinud ning mootorid efektiivsemaks. Seega on nende liikurite läbisõit samuti muudkui pikenenud ning mõnega saab ühe laadimisega juba lausa kolmekohalise kilometraaži täis.

Millist elektritõukekat valida, mis kaua kestab?

Sõiduulatus: vali endale elektritõukekas selle järgi, kui pikalt umbes vaja päevas sõita. Kui elad töö- või koolikohast kümne kilomeetri kaugusel, siis sinna ja tagasi sõiduks võiks olla aku vähemalt 20 km läbisõiduga, aga igati mõistlik on väike varu kõrvalepõigeteks või külmema ilma puhuks- siis võiks vaadata 25 km kestvusega liikureid.

Kui aga elad 15 km kaugusel igapäevasest sihtkohast või teed päevas mõne pikema tuuri, võiks näiteks 15 km kaugusele ja tagasi koju jõudmiseks valida juba 40 km sõiduulatusega mudeli. Kui tahad aga mitte iga päev tõuksi laadija otsas hoida või käid veelgi kaugemal, vali juba oluliselt pikema kilomeetrite arvuga seade, mis muidugi on juba oluliselt kallim.

Aku: selle suurus ja tüüp on pikema sõidu puhul eriti kriitilise tähtsusega. Kuid lihtsalt aku mahutavuse järgi ei pruugi alati õiget toodet leida. Arvesta ka sellega, kas sõidad tihti mäest üles, kui järsu kaldega mootor veel veab ning iseenda kehakaal on samuti oluline. Mõned väiksemad ja kergemad mudelid on mõeldud lastele ja noortele, mõned aga pakuvad ka rohkem kui sajakilostele sõidurõõmu. Kuid siis on muidugi sõiduaeg lühem.

Mootor: võimsus on tähtis, kuid enamasti määrab mootori jõud ära ka selle, kui kiiresti ja kui rasket reisijat suudab see vedada. Head mootorit vajad mugavaks ja ohutuks sõiduks just pikematel distantsidel.

Rehvid: õigete rehvide valik tagab mugavama ja sujuvama sõidu ning parema haarde erinevatel teedel. Kui valid pika sõiduulatusega elektritõukeratast, võiksid sellel olla ka amordid ja õhkrehvid, mis pehmendavad ebatasasusi. Leidub ka selliseid mudeleid, mis lausa maastikul sõidavad ja on varustatud sügavamustriliste ratastega. Samas on täiskummist rehvid odavamad ning nendega sõit muretum: kunagi ei lähe kumm katki ja alati jõuab kohale. Sõit on aga küll veidi puisem ja augud rohkem tunda, juhitavus ei pruugi ka olla nii hea, kui õhkrehvidega.

Lisad: mis võiks veel pikematel sõitudel kasulik olla? Üks hea lisa on mobiiliäpp, mis on ühendatud tõuksiga ja näitab läbisõidu, kaarti ja muud infot. Muidugi on tähtis ka korralik valgustus õhtusel ajal kulgejale: see võiks olla reguleeritav ja valgustada kümneid meetreid sõitja ees, et takistuse (näiteks äärekivi) ilmumisel jõuaks hoo maha võtta. pea kõikide tõukside kasulik omadus on kokkupakitavus: nii saab seda kaasa võtta bussi või autosse.

Vaata kõiki pikamaa-elektritõukekaid siit ja siin on mõned näited, millele tasub praegu tähelepanu pöörata, kui plaanid pikemaid sõite.

Elektritõukeratas Xiaomi Mi Pro 2 (hind 499,99 eurot) on üks soodsamaid ja töökindlamaid mudeleid, mis teada. Selle läbisõit ühe laadimisega on keskmiselt 45 km, mootori võimsus lubab üles võtta ka kuni 20-kraadise kaldega nõlvadest ja aku saab täis ühe ööga ehk 8,5 tunniga.

Mugavaks sõiduks on õhkrehvid, maksimaalne kiirus 25 km/h. Xiaomi heaks omaduseks on veel kolm sõidurežiimi: jalakäija (0-5 km/h), standard (kuni 20 km/h) ja spordirežiim (kuni 25 km(h).

Tõukeratas kaalub 14,2 kg ja käib kokku, seega saab seda igale poole kaasa võtta nii ühistranspordiga kui oma autoga.

SEGWAY F2 Pro E (hind 559,99 eurot) sõiduulatus on juba 55 km. Sellega saab seega väga pikki vahemaid läbida või kui teele jäävad suuremad tõusud või kui sõitja on kaalukam, tasub just seda mudelit eelistada. Segway kandevõime on kuni 120 kg.

Kümnetollised õhkrehvid tagavad sujuva sõidu, ketaspidurid rattal ning mootor taga annavad stabiilse juhtimise.

Liikur kaalub 18,5 kg ning ka selle saab kokku voltida ning igale poole kaasa võtta. laadimisaeg on kaheksa tundi.

SEGWAY Ninebot KickScooter MAX G30E II (hind 699,99 eurot) on juba tõeline pikamaatööriist. Selle korpus on tugevam ja rattad pehmete õhkrehvidega. 100 kg kandevõimega liikur läbib kuni 65 km ühe laadimisega, kiire laadija täidab aku kuue tunniga.

Õhkrehvidele lisab kindlust spetsiaalne lisakiht, mis tagab nagu autorehvidelgi torkekindluse: isegi kui peaksid mõne okka või naela kummi sõitma, ei lähe rehv kohe tössiks.

Värvilisel ekraanil on rohkelt sõiduinfot, sealt saab ka valida pikema teekonnaga öko- või äkilisema kiirendusega ja kiirema spordirežiimi.

Sportlik Argento Active Sport (hind 899,99 eurot) on väga võimsa (500 W) mootoriga, mis on pea kaks korda võimsam, kui mõned tavalised elektritõukekad.

Maksimaalne tõusunurk on 30 kraadi, mis tähendab, et Eesti oludes saab pea igast mäest üles, 10-tollised õhkrehvid on pehmed ja veelgi silub auke sujuv esiamort.

Maksimaalne sõiduulatus on 80 km ja aku saab täis seitsme tunniga.

Kui aga tahad parimatest parimat, pika läbisõiduga ja igal maastikul sobivat elektrikulgurit, siis Inokim OXO Highway (hind 1999 eurot) on sobiv valik.

Teoreetiliselt võid sellega juba ka Tallinnast või Tartust Paidesse sõita, kui sobivaid teid jätkub, kuid esi- ja taga-amordid ning maastikurehvid aitavadki lausa kruusateel edasi saada, kui vaja. Lenks ja astmelaud on kõrgemal kui tavalistel elektritõukekatel, seega pole linnatingimustes väiksemad astmed ja äärekivid probleemiks.

Tippkiirus on 25 km/h, kandevõime kuni 120 kg ja mootori võimsus terve kilovatt! Sellise metslasega saab igale poole, kuhu vaja elektriliikuri toel kiirelt kohale jõuda. Turvalisuse suure sõiduulatuse ja raskete maastikega kohanduval elektritõukekal tagavad ees ja taga olevad ketaspidurid ning ees ja taga asuvad LED valgustid.

Kuid nii nagu kõigil teistel mudelitel, nii võiks ka sellel olla alati kasutuses kiiver, põlve- ja randmekaitsed. Kukkumise eest pole keegi kaitstud ja suurematel kiirustel võib turvavarustus päästa hullemast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.