Raadio, elekter ja valgus ühest kohast – ellujäämise varustus, mis peaks igas kodus olema

Jälle hoiatab ilmateade ekstreemsete olude pärast, sajab märga lund ja tuult on iiliti üle 30 meetri sekundis. Selliste olude jaoks võiks igas kodus olla üks päästev seade Denver SCR-2010 (hind 39,99 eurot), mis mõneks ajaks valgust, uudiseid ja mobiilide laadimiseks elektrit annab. Denver on uuendanud oma ellujäämisraadiot, mille uus mudel võib ka sireeniga märku anda, kui vaja abi kutsuda.

Hädaabiseade pakub ühes päris mitut hädaabifunktsiooni. Sellel on võimalus elektrit toota nii vändaga käistis vändates, väikese päikesepaneeliga raadio peal või USB pesast laadides nagu tavalist akupanka (aku maht on 2000 mAh). Vändates saab aku täis kahe ja poole tunniga, kuid ilmselt keegi nii kaua järjest vänta ringi ajada ei jaksa – pigem on see võimalus olemas juhuks, kui vaja veidi elektrit saada näiteks hädaabikõneks või 1 W LED taskulambi toiteks, mis on samuti raadiosse sisse ehitatud. Minut väntamist toidab raadiot kuni viis minutit.

Väike päikesepaneel laeb aku täis 40-50 tunniga. USB pesast saab seadme laetud 4-5 tunniga. Sees on kolme AAA patarei pesa, millest on abi siis, kui aku tühi.

Kui elekter on ära ja internetti samuti pole, aitab uudistega kursis olla sisseehitatud AM/FM raadio. Samal ajal võib laadimispesast mobiile laadida. Aku indikaator näitab, kui palju veel särtsu alles on.

Raadio tööks jätkub täislaetud akust 12-15 tunniks, taskulambiks 10-12 tunniks.

Raadio kaalub 400 grammi, seega sobib see ka kaasavõtmiseks näiteks matkale või autos hoidmiseks avariiolukordade puhuks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.