Rahvatelefoni tiitli jälle ära teeninud Galaxy A54 5G – võtame kokku, miks see nii hea on

Samsungi Galaxy A-seeria on ajast aega olnud ühtede müüduimate seas Eestis. Selle põhjuseid võib leida ka uuest telefonist Samsung Galaxy S54 5G (hind juunis 389,99 eurot), mis nüüd müügil ja mis jälle üllatab. Küll mitte täiesti uute rabavate tehnoloogiliste saavutustega, vaid sellega, mida kõike selle hinna eest kaasa saab.

Esiteks, nagu nimigi ütleb, on tegemist ühe odavaima 5G toega mudeliga. Kui aasta tagasi polnud veel väga põhjust 5G-d taga ajada, siis nüüd on see muutumas levinuks nii linnas kui maal.

Samsungi telefonid on tuntud oma koostekvaliteedi poolest ja nii näeb ka see mudel hea välja. Lisaks on korpus tolmu- ja veekindel, vastates nõudlikule standardile IP67. Nii odavatel telefonidel seda väga tihti just ei kohta.

Tagaküljel on kolm, esiküljel üks kaamera. Tagant leiab 12 MP ülilainurk-, 50 MP põhi- ja 5 MP makrokaamera, selfie´sid saab teha ekraani sees olevas augus asuva 32 MP kaameraga.

Pildistamises pole küll A-seeria nii tugev, kui Samsungi uhiuued S-seeria tippmudelid, kuid tavaliselt saab A-seeria endale mõne eelmise põlvkonna S-seeria ihaldatud omadused. Nii on ka Galaxy A54 saanud üsna palju kiita oma hinna kohta väga heade pildistamisomaduste poolest, mis on lähedased mõnele varasema põlvkonna Samsungi tippmudelile.

Ekraan on sel telefonil väga hea ja võrreldes eelkäijatega aina paremaks läheb. 6,4-tolline Full HD+ eraldusvõimega Infinity-O ekraan pakub kirgast pilti isegi õues päikese käes, olles heledam, kui eelmine A-seeria mudel. Värskendussagedus muutub ja ulatub 60 kuni 120 hertsini vastavalt vaadatavale sisule.

Akuga pole odavmudeli juures koonerdatud. Galaxy A54 on üsna suure, 5000 mAh mahutavusega akuga, mis tehniliste andmete järgi kestab keskmise kasutuse juures kaks päeva või isegi enamgi.

Tuleviku suhtes võib ka olla üsna muretu, sest Samsung annab sellele rahvatelefonile neli põlvkonda Androidi uuendusi ja viis aastat turvauuendusi.

Kokkuvõttes on Samsung Galaxy A54 hea telefon, mille näitajad olid alles aasta tagasi täiesti tippklassi mudelitel, mis muidugi olid siis ka oluliselt kallimad. Aasta jooksul pole kasutajate vajadused pööraselt kasvanud, seega saab nüüd hea hinnaga täitsa korraliku mobiili, millest võib eelmiste mudelite müüginumbreid vaadates saada taas üks populaarne rahvatelefon.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.