GoPro on saanud seda tüüpi kaamerate sünonüümiks. Uus mudel GoPro MAX on aga mitmes mõttes eriline: sellega ei pea vaatenurka sättima ja isegi operaatoritööd pole eriti vaja teha, sest kahe sfäärilise objektiiviga filmib seade üles kõik enda ümber. Hiljem vaatad, kuidas ja mis suunas kaamera “sõidab”.
Seikluskaamera GoPro MAX (hind 529,99 eurot) kaks kaamerat, mis asuvad üks ühel, teine teisel küljel tagavad lisavõimalused, mille jaoks pidi varem mitut seadet kasutama: kõigepealt saad muidugi korraliku Max HyperSmooth stabilisaatoriga kaameraga filmida nagu ikka sujuvat seiklusvideot, mis ei värise ja säilitab kirkad värvid. Teiseks võid rakendada kahte kaamerat korraga ning filmida 360 kraadi sfäärvideoid – sellele jääb 6K kvaliteedis peale kõik, mis toimub ees, kõrval ja isegi selja taga. Pärast võid GoPro enda äpiga mobiilis õige vaatenurga valida ning suunata kaamerapildi just selles suunas, kus midagi põnevat toimub. Nii saad hiljem videoklipis näidata ka seda, mis kohapeal märkamata jäi, näiteks kui midagi põnevat toimus ootamatult kuskil kukla taga. Sfäärvideost lõigatakse lihtsalt see tükk välja ning tehakse sellest nelinurkne videokaader.
Kolmandaks saad teha GoPRo MAX-ist oma videoblogimise kaamera, filmides selle poolega, kuhu jääb ka väike värviekraan, millelt saad ise kohe näha, kuidas kõik pildile jääb.
Ekraanilt on võimalik valida video filmimise režiime. Kuna “lääts” on põhimõtteliselt kõike kattev ehk 360-kraadine, siis võib tarkvaraliselt valida kitsamaid vaatenurki. Kokku on siis neli režiimi vaatenurga valimisel ehk nn digitaalsel läätsel:
- kitsas vaatenurk – filmitakse keskele jäävad kitsamat ala justnagu tavalise objektiiviga
- lineaarne – pildilt kõrvaldatakse lainurga moonutused ja pildikasti jäävad jooned on kõik enam-vähem sirged
- lainurk – pildile jääb väga laia vaatenurgaga ala, kõik vajalik mahub pildile
- Max SuperView – kõige laiem vaatenurk, kus jääb pildi peale rohkem, kui ise suudad pilguga korraga haarata
Kuidas aga on lood heliga?
Kui midagi kostab selja tagant, siis ka see jääb videole peale, sest GoPro MAX-il on kokku kuus 360 kraadi mikrofoni. Seega ükskõik mis suunast ka hääl ei tuleks, salvestatakse see selgelt videole. MAX-iga võib salvestada ka mitmes spetsiifilisemas režiimis: suundmikrofon videoblogimiseks (salvestab kaamera ees seisjat, aga mitte taustahääli), tuulemüra summutamine või hoopis korralik stereo, et saaksid hiljem kuulata, mis suunast helid kostsid.
Muidugi on GoPro juba mitmendat põlvkonda täiesti veekindel ja saad sellega ilma lisakorpuseta sukelduda kuni 15 meetri sügavusele. Kui aga tunned, et seade vajaks lisakaitset kriimustuste eest, võib juurde muretseda kaks objektiivikaitset.
HERO režiimis on hea teha oma seikluskaameraga otseülekandeid Youtube´i – midagi pole vaja keeruliselt seadistada ega vaheseadmeid kasutada, kaamera ise saadab kõik nii nagu vaja Youtube Live´i ja teeb seda Full HD kvaliteedis. Pildistada ning filmida saad aga nüüd ka sellistes formaatides, mis tavaliselt pole alati võimalik olnud – näiteks püstipidi Instagrami-stiilis.
18 MP kaamerad teevad kuni 6K kvaliteedist videot, kuid sfäärilise pildi puhul tuleb arvestada, et see pikslihulk hajub kogu sfääri peale ära nii ette, taha, vasakule kui paremale. Seega kui lõikad välja kandilise pildi või videokaadri 360 kraadi videost, siis lõpptulemus pole enam 18 MP, vaid oluliselt vähem. Samas aitavad GoPro korralikud sensorid ja stabilisaatorid kätte saada terava pildi igas olukorras, seda saad hiljem töödelda ja kadreerida just oma vajadustele sobivaks. Võid monteerida juba kasvõi mobiiliäpis, suure arvuti juurde minemata.
Vaata videost, millega GoPro MAX hakkama saab – kõik klipid on filmitud selle kaameraga: