Tomtom juhatab ka treeningule

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

See on igati normaalne, et tuntud tehnoloogiabrändid maailma muutudes oma tegevusala laiendavad. Nii on juhtunud ka Tomtomiga, mida teame kui heade autonavide tootjat. Kuid autonavid pole enam nii suur massikaup, kuna nutitelefonid kipuvad selle valdkonna üle võtma. Nüüd teeb Tomtom ka pulsikellasid, mis mängivad muusikat ja juhatavad treeningul.

Tomtomi pulsikell Spark Cardio + Music (169,99 eurot) on suur ja sisaldab endas lisasid, mida ühelt pulsi- ja treeningukellalt oodatakse, lisaks mitmed sellised funktsioonid, mis tuletavad meelde, et Tomtom on aastaid valitsenud navigatsiooniseadmete turgu.

Seadmel on sisseehitatud GPS, et träkkida läbitud teed võimalikult täpselt, 3 GB mälu muusika allalaadimiseks ja mahamängimiseks, sammulugeja, kompass ning mobiiliäpp, mis loomulikult näitab ka (Tomtomi) kaarti.

Kell ongi tavalisest suurem selle pärast, et selle tehnilised näitajad on kohati juba pigem odavama nutitelefoni kui pulsikella omad. 3 GB mälu on ju päris palju, ka GPS-i pole paljudes seadmetes olemas.

Mällu mahub üle viiesaja muusikaloo ja neid võib kuulata telefonist sõltumatult Bluetoothiga kõrvaklappidega. See tähendab, et kui lähed jooksma, rattaga sõitma, mäkke ronima või ujuma (kell on veekindel), ei pea enam oma õrnast nutitelefonist sõltuma ja saad rahus trenni teha ka muusika saatel ja GPS-iga.

GPS tühjendab muidugi akut kiiremini, samuti teevad seda muusikamängija ja Bluetooth-kõrvaklapid. Kuid üheks päevaks välja minnes või üheks trenniks sellest piisab: aktiivsusmõõtjana töötades peab trennikell vastu kuni 3 nädalat, sest pole vaja Bluetoothiga ühenduses olla, GPS-iga aga kuni 11 tundi ning kõikide „kellade-viledega“ ehk GPS + pulsimõõtja + muusikapleier kestab aku kuni 5 tundi.

Kella juhtimine on omapärane: ekraan pole küll puutetundlik, kuid ekraani all asub puuteplaat, mida saab kasutada nagu sülearvuti puuteplaati ekraanil navigeerides. Nii on võimalik ka joostes või hämaras paremini näha, mida parasjagu puudutad, sest pisikesel puuteekraanil varjaks muidu sõrm ära selle, mida vajutad.

Muidugi töötab Tomtom ka korraliku igapäevase aktiivsusmonitorina, träkkides 24/7 samme, pulssi, aktiivsust ja und.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.