Nutiteler on suur ost nii mõõtmetelt kui olulisuselt, kuid mitte enam nii palju rahaliselt, sest suured telerid on aja jooksul pigem odavamaks läinud ja sama raha eest saab aina rohkem. Kui nüüd kõik olulised parameetrid kokku võtta, siis millise mudeli peaks valima?
Muidugi on igaühe jaoks vajalikke näitajaid palju ja erinevaid, kuid proovime üht-teist ennustada. Ühe näite najal saab seda teha.
Milline oleks ideaalne suurus? Teada on, et viimasel ajal on populaarseks läinud aina suuremad telerid. Räägitakse isegi 65-tollistest ja suurematest populaarsetest mudelitest. See oleks hea valik, kuid tavaliselt on keskmised elutoad väiksemad, kui 65-tollisele oleks ideaalne. Üsna kindla peale minek on mitte just hiigelsuure toa jaoks võtta 55-tolline mudel.
Millist ekraanitehnoloogiat valida? Siingi on valikuid palju. Tavalisest LCD-st ja servadest taustvalgustuse asemel, mis on küll väga soodne, võiks olla ju midagi kaasaegsemat? OLED on tehnoloogia, mis tagab väga kirkad ja eredad värvid, see on jõudnud juba mobiilidesse ja sülearvutitesse ning lisaks kõigele on OLED väga õhuke. Teler on nii kitsas, et selle saaks nagu pildi seinale riputada ning seade ei võta pea üldse ruumi. Selget pilti saab vaadata ka siis, kui päike tuppa paistab.
Kes teeb parimaid OLED-paneele? Sellelegi küsimusele on vastus olemas. LG on teinud neid juba kümme aastat ja seda tootjat peetaksegi üheks OLED-tehnoloogiaga telerite suurtegijaks. Miks mitte siis LG?
LG 55″ OLED55C31 UHD SmartTV (hind 1249 eurot) võikski olla selle aastalõpu üheks heaks valikuks, sest selle hinnaga saab tõeliselt hea 55-tollise diagonaaliga seadme, mis sobib väga hästi ühte keskmise suurusega koju (tavahinnast praegu 350 eurot odavamalt). Sel mudelil on palju pildiparandusfunktsioone, võimas protsessor tehisintellekti toega, mis teeb ka häält paremaks ning operatsioonisüsteem WebOS, kus on olemas kõik tuntud striiminguäpid Youtube´ist ja Netlixist alates. Ka WebOS-is on tehisintellekt, mis võib anna soovitusi vastavalt nähtud sisule, mida võiksid järgmisena vaadata.
Kui oled mänguhuviline, siis ei pea samuti seda valikut kahetsema, kuna LG teleril on olemas mängudeks sobiv kiire 0,1 ms reaktsiooniaeg, NVIDIA G-Sync ühilduvus, AMD FreeSync Premium ja VRR-i tugi.