Xiaomi 13T ja Xiaomi 13T Pro: kaks tipptelefoni läksid veel paremaks ja lisaks on pakis kingitus!

Xiaomi tõi äsja välja oma uued mudelid ning nendega saab veel paremaid pilte teha, veel kiiremini mängida või paremini kontoriasju ajada. Ning mis veel oluline – suur kingitus tuleb ka kaasa!

Xiaomi 13T (hind 649,99 eurot, siin on must ja siin sinine mudel), mis on läikiv ja jätab mulje üsna luksuslikust telefonist, pakub head Leicaga koostöös disainitud kaamerakomplekti (50 MP lainurkkaamera, 50 mm telefoto kaamera ja 15 mm ülilainurk-kaamera). Sama komplekt on ka Pro-mudelil. Ekraan on mõlemal telefonil suur, mis on hea nii filmide vaatamiseks kui mängimiseks: 6,67-tolline ja 144 Hz värskendusega (AMOLED) ning tippheledus on aga lausa 2600 nitti, millega peaks kõik näha olema ka kõige eredamal päikesepaistelisel päeval.

Mõlemad on veekindla korpusega, mis vastab IP68 standardile. See tähendab, et võib lausa vee alla sukelduda.

Xiaomi 13T seeria on nagu varasemadki T-seeriad tootja omapärane laiendus oma tippmudelite pakkumisele. Need T-seeria telefonid on palju odavamad, kuid näitajatelt peaaegu sarnased Xiaomi 13 seeria lipulaev-mudelitele, seega on tegemist hea soodsa alternatiiviga tipptelefonidele, makstes samuti väga hea seadme eest vähem.

Sisemuses peitub mõlemal mudelil Mediatek Dimensity kiibistik, mis ongi üks olulisem erinevus põhimudelist Xiaomi 13, kus on kasutusel Qualcommi kiibistik, mida peetakse natuke paremaks. Kiiruse osas muidugi tavakasutaja neil väga vahet ei tohiks teha.

Operatsioonisüsteemina on neis mobiilides Android 13 Xiaomi enda kasutajaliidesega MIUI 14.

Mis on 13T ja 13T Pro erinevused?

Põhierinevusi kahel mudelil palju pole. Xiaomi 13T Pro on kallim (hind 899,99 eurot, siin on must ja siin sinine mudel), seega midagi peab sel seeria mudelil ka parem olema.

Siingi on üks põhierinevusi kiibistikus. Nimelt on Xiaomi 13T Pro sees Mediatek Dimensity 9200, Xiaomi 13T sees aga natuke odavam Mediatek Dimensity 8200 kiibistik. Kuid vahe on neil tavakasutaja jaoks üsna väike: võimsamat arvutusressurssi nõudvate mängude jaoks võiks ehk Pro-mudelit eelistada.

Samuti on Pro eeliseks rohkem mälu: 12 GB teise mudeli 8 GB vastu ning massmälu 512 GB teise 256 GB vastu.

Väike erinevus on ka aku laadimiskiiruses. Xiaomi 13T Pro saab täielikult täis vähem kui 20 minutiga, Xiaomi 13T-l kulub saja protsendini laadimiseks umbes 42 minutit, sest laadija on väiksema võimsusega. Aku maht on aga sama: 5000 mAh ja sellega saab hakkama paar päeva.

Kingituseks tahvelarvuti

Üsna harva juhtub, et kingituseks saab kaasa suurema asja, kui toode ise. Seekord nii ongi. Kui ostad Xiaomi 13T, saad niisama kingitusena Xiaomi PAD SE tahvelarvuti väärtusega 199,99 eurot, kui aga ostad Xiaomi 13T Pro, tuleb kingiks Xiaomi 6 Pad tahvelarvuti väärtusega 399,99 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.