Xiaomi mudelivalik on lai ja rikkalik, selle tootja sõsarbrändiks kujunenud Redmi pakub aga väga heade tehniliste näitajatega soodsaid telefone, mille juures on mõeldud nii korralikule riistvaralisele võimsusele kui ka headele kaameratele.
Xiaomi Redmi Note 9 maksab praegu vaid 189,99 eurot, kuid selle raha eest saab kaasa nii mõndagi, mida selles hinnaklassis tihti ei leiagi.
Tagaküljel on kaamerakomplekt, mis koosneb neljast kaamerast. Põhikaamera on 48 MP. See pole küll 100 megapikslit, nagu mõnedel tippudel, kuid siiski piisav, et teha kaugelt paremaid pilte, kui tavalise keskmise alla paarisajaeurose telefoniga. Põhikaamerat toetavad erinevates olukordades 8 MP f/2.2 118˚ vaatenurgaga lainurk-kaamera, 2 MP f/2.4 makrokaamera ning 2 MP sügavussensor bokeh-efekti saavutamiseks (teeb sügavuse saavutamiseks tausta uduseks nagu peegelkaameratega). Esiküljel vasakul ülal olevas ekraaniaugus asub 8 MP selfie-kaamera, millel on ka HDR-i tugi ning tehisintellektiga portreetöötlus.
5020 mAh akust piisab reisil olles 16 tunniks GPS-iga navigeerimiseks või 16 tunniks mängimiseks. Kõneaega annab see mahukas aku kuni 33 tundi.
Telefoni ekraan on päris suur – 6,53 tolli, vaatevälja ei sega esikaamera “kulm” ning ekraanipind on kaitstud Corning Gorilla Glass 5 kriimustuskindla kattega.
Üldiselt on Redmi Note 9-l olemas kõik tähtsamad tippmudelite omadused: NFC, navigatsiooniks nii GPS, GLONASS, Galileo kui BeiDou, isegi 3,5 mm kõrvaklapipesa on esindatud. Mobiili saad kasutada puldina, sest ülaservas on infrapuna-LED ja mobiilis vastav äpp, mis imiteerib kõiki enamlevinud pulte.
Protsessor ja graafika sobivad hästi ka mobiilimängude mängijale.
Korpus pole küll veekindel, kui kannatab siiski pritsmeid ja püsib kindlalt käes. Sõrmejäljelugeja leiab tagaküljelt kohe kaamerate alt.
Lõpuks veel üks haruldane omadus, mida kuigi tihti ei kohta: see Redmi mudel toetab ka 9 W pöördlaadimist ehk telefon võib ise olla akupangaks ning aidata laadida teisi tühjaks saanud seadmeid (vaja läheb OTG kaablit).