Idufirma raamatupidaja võiks töötada kasvõi teisest maailma otsast, aga talle lihtsalt meeldib kontoris

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kes: Maarja-Liis Mereäär, LeapINi raamatupidaja

Asukoht: Väike puust linn Tartu

Üks sõna, mis kõige paremini kirjeldab, kuidas te töötate: Rätsepaistes

Arvuti: ASUS UX305C

Telefon: LG Nexus 5X

Kuidas teist sai LeapINi raamatupidaja?

Kõige klassikalisem asjade kulg – otsisin tööd ja kuna olin sõpradelt kuulnud, et just idufirmades töötamine on midagi uutlaadi ja ägedat, siis uurisin Tartus pesitsevaid iduettevõtteid ja sattusin LeapINi peale. LinkedInis nägin, et nad otsivad oma tiimile lisa ja nii ma kandideerisingi. Pärast vestlust sain järgmisel päeval kõne, et olen oodatud sinna tööle.

Mille poolest erineb LeapINi raamatupidaja töö klassikalise raamatupidaja omast?

Kui traditsiooniline raamatupidaja tegeleb enamjaolt oma erialase tööga, siis meie saame lisaks anda sisendit sellesse, kuidas ja mismoodi oma töövahendit paremaks muuta saaks. See omakorda muudab meie töö lihtsamaks, vähendab üheülbalist andmete sisestamist ja muudab raamatupidamise automaatsemaks ja huvitavamaks.

Mis on LeapINis töötamise puhul huvitavat või erinevat, kui teistes firmades?

LeapIN tegutseb nagu üks ühine pere, üks kokkuhoidev tiim, mis tegutseb ühise eesmärgi nimel. Meil ei ole sellist hierarhiat, et on ülemused ja alamad, vaid kõik on võrdsed lülid sama rütmiga töötavas mehhanismis. Hästi tore on see, et me saame kõiges kaasa rääkida. Kui on häid ideid ükskõik, mis valdkonnas, siis neid saab alati jagada ja nende üle arutada ja need mõtted võivad viia produktiivse tulemuseni.

Nimetage kolm olulist asja, mis teie töölaual on.

Kindlasti rüperaal, lisamonitor ja tass või pudel veega.

Mis on teie kõige olulisem töövahend?


Kuna töötegemine toimub suuresti ainult arvuti kaudu, siis ilmselgelt on sülearvuti olulisim. Ainult hiirest ja monitorist on töö tegemisel vähe tolku.

Kuidas eelnimetatud töövahend teie tööd teha aitab? 

Nii nagu meie kliendid, nii ka meie saame vajadusel töötada väljaspool kontorit. Sellisel juhul on ülimalt mugav, kui sul on olemas rüperaal, mille saad igale poole kaasa võtta. Pole kartust, et töö jääks ilma vajalike vahenditeta tegemata.

Praegu räägitakse palju, et tehnika arengu tõttu pole paljudel inimestel enam vahet, kus nad oma tööd teevad. Mida te sellest arvate?

Minu meelest on see äärmiselt hea võimalus vabamalt elada. Nii saavad näiteks inimesed, kes on unistanud elust maakohas oma soovi täide viia – ei pea enam linnakeskkonnas elama, selleks, et tööd teha. On ju idülliline, kui saad hommikukohvi rüübata oma kodutalu terrassil ja seejärel linnulaulu saatel hakata vaikselt tööd nokitsema, ilma et tunneksid ennast linnahoonetest piiratuna.

Kust te ise oma põhitööd teete, ega mitte kontorist? 

Kuna ma olen ise väga sotsiaalne inimene ja vajan inimestega suhtlemist, seetõttu teen tööd enamjaolt ikka meie kontorist. Mul on ülimalt ägedad kolleegid, kellega koos nii tööalaseid kui muid teemasid arutada, lisaks on meil aknast imeline vaade Tartu linnale. Vahel võtab mõni kolleeg kontorisse ka oma vahva koera, kellega saab vahepeal mängida, kui peal puhata tahad lasta. Pluss mul on ülimugav tool ja laud!

Kuidas näeb teie jaoks töörutiin välja? Kas teil on nippe ja nõuandeid, kuidas sellest vabaneda?

Kuna ma tegelen tööväliselt mitme erineva asjaga, siis mulle meeldib, kui tööl on tekkinud väike rutiin. See hoiab elu järje peal, et ma tulen hommikul tööle, teen omale tassi kohvi ja asun tööülesandeid lahendama. Aga kuna meil ei ole nii fikseeritud töötegemise asukoht või tööle tulemine ja minemine, siis näiteks mõnel hommikul trenni tegemine või muust kohast töö tegemine aitab rutiinile vaheldust tuua.

Kui palju e-kirju päevas saate ja kuidas neis korda peate?

Oleneb täiesti päevast, mõni päev on vaiksem ja on ligi kümme kirja, mõni päev jällegi on klientidel rohkem küsimusi ja seetõttu saab ka kirju hulgemini. Meil on kirjade jaoks keskkond, mis haldab päris hästi märksõnadega ära, mis tüüpi kirjadega tegemist on.

Nimetage üks tehnikavidin, mille mõttekusest te aru ei saa ja mida ebavajalikuks peate.

Ülisuur nutitelefon tundub küll suhteliselt ebamugav lahendus olevat.

Millised äpid on teie telefonis kõige olulisemad?


Google Calendar ja Gmail, suhtluseks kasutan Messengeri. Ja Spotify on ka väga tihedas kasutuses, kuna ma olen suur muusikaarmastaja.

Facebook, Instagram, Twitter või hoopis oma blogi, miks?


Facebook – jälgin paljusid erinevaid lehekülgi, mille postitused jooksevad mu uudisvoosse, nii saan ennast ülejäänud maailmas toimuvaga kursis hoida. Instagrami kaudu jagavad sõbrad oma elust fragmente, ülimalt lihtne viis teada väikeseid killukesi nende tegemistest.

Kuidas kasutada sotsiaalmeediat nii, et temast oleks kasu ja et ta ei oleks ajaraisk?

Filtreerida välja see, mis on minu huvidele vastav ja mis mitte ning piirata oma sotsiaalmeedia kasutusaega. Tuleks jälgida, et ennast sinna ei unusta ja ei jääks niisama uudisvoogu sirvima.

Kuidas vabal ajal tehnoloogiast lahti saada ja hästi puhata? Või kas puhkate koos tehnoloogiaga? Kuidas?

Kõige parem puhkus on minu meelest vabas looduses viibimine, näiteks matkamine. Samuti muusikaga tegelemine, kitarri ja klaveri mängimine, laulmine. Lisaks aitab mul puhata füüsiline töö, näiteks puude lõhkumine või muru niitmine. Niimoodi oled sa nii ehk naa tehnoloogiast eemal. MA laulan Kammerkooris Helü ja löön aktiivselt kaasa Eesti Kammerkooride Liidu juhatuse töös, lisaks olen kaitseliitlane Kaitseliidu Tartu malevas. Mul on suur kirg võrkpalli mängimise vastu ja olen enda jaoks avastanud discgolfi, millega tahaks kindlasti rohkem tegelema hakata. Vahel leiab mind ka kitarri või klaverit mängimast.

Mida te arvutimängudest arvate? Kas mängite (või olete mänginud) ja on mõni lemmik?


Elu jooksul olen vast kolme mängu mänginud. Viimane arvutimäng, mis mängisin aastaid tagasi arvutil, millel operatsioonisüsteemiks Windows 98, oli “Age of Empires: The Rise of Rome”.

Kas tunnete vahel, et olete nutisõltuv? Mida siis teete?


Olen aus ja tunnistan, et olen. Nii lihtne on võtta telefon kätte ja sukelduda sotsiaalmeediasse. Sellistel puhkudel tuleb telefon lihtsalt ära panna ja kulutada oma aeg millelegi kasulikumale, näiteks klaverimängule või raamatu lugemisele.

Mis on parim nõuanne, mille olete saanud? Kellelt?

Üks mu sõbranna ütles kunagi mulle nii: kui on probleem, millel on lahendus, siis ei ole vaja selle pärast muretseda. Kui on aga probleem, millel pole lahendust, siis ei ole mõtet selle pärast muretseda. Ehk siis elada tuleb muretsemisvabalt!

Mis on suurim õppetund, mida sooviksite ka teistega jagada?

Ma olen korduvalt kogenud seda, et ka ebameeldivates olukordades sõbralik ja abivalmis olemine toob positiivsema tulemi nii tööalaselt kui väljaspool töökeskkonda.

Kellele esitaksite needsamad küsimused? Miks?
Pärt Uusbergile, tahaks teada, kui suurt rolli mängib helilooja elus tehnoloogia ja sotsiaalmeedia.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.