Airthings aitab koduse õhu kvaliteedi kontrolli all hoida

Paljud pinnad ja ained meie kodudes eritavad nähtamatuid gaase, mis mõjutavad õhu kvaliteeti. Selleks, et saada teada, millist õhku sisse hingame, on väga head Airthingsi asjalikud mõõteriistad.

Kõige lihtsamini saab koduse õhu kvaliteedist ülevaate Airthings Wave Plusiga. See mõõtejaam näitab selliste parameetrite taset nagu CO2, õhus lendlevad orgaanilised ühendid, temperatuur, suhteline õhuniiskus, õhurõhk ja radoon.

Wave’i sarjast leiab ka eraldi sensorid ainult radoonitaseme mõõtmiseks või harvemini kasutatavatesse ruumidesse sobiva Wave Mini. Kõigil neil on komplektis seade, mille saab nii seinale kinnitada kui riiulisse või muule tasapinnale paigutada. Ohu või kõrge määra korral edastab seade visuaalseid teavitusi, andes märku kollase, punase või rohelise tooniga vastavalt tasemele.

Wave-seeria mõõtjad on patareitoitega ning need peavad vastu 16–18 kuud, seega ei pea nende vahetamise pärast pidevalt muretsema. Samuti saab neid üle Bluetoothi ühendada Android- või iOS-süsteemil toimiva nutitelefoniga – rakenduse vahendusel on mugav erinevatel parameetritel silma peal hoida.

Airthings pakub ka View-seeria mõõtejaamasid. Kui Wave-seeria ühendamiseks kasutatakse Bluetoothi, siis View-seerial on selleks WiFi ning eraldi keskseadet juhtimiseks pole tarvis.

Kõige rohkem teavet annab seade View Plus: see mõõdab samu komponente mis Wave Plus, kuid lisaks näitab ka tahkete peenosakeste osakaalu. Need nähtamatud osakesed (Particulate Matter) võivad põhjustada õhusaastet ning kahjustada inimese hingamisteid.

Wave plus annab samuti infot edasi erinevat tooni teavituste kaudu, mugavust lisab eraldi ekraan. Ülevaadet on võimalik jälgida ka mobiilirakenduse vahendusel. Patareitoitel toimetab seade 8–24 kuud.

Airthings pakub oma seadmetele ka veebipõhist kasutajaliidest, mille kaudu on võimalik kogutud andmeid analüüsida ja eksportida. Vastavalt tulemustele annab Airthings ka nõu, kuidas erinevaid mõõtetulemusi parandada.

Laia valiku mõõtejaamu leiad Miterassa e-poest. Pakkuda on nii kodukasutusse mõeldud Wave- ja View-seeria tooteid kui ka äridele suunatud seadmeid, millele pakutakse lisaks keskseadme kasutuslitsentsi. Kogu valikuga saad tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.