Miks peaksid kodus õhu puhtust jälgima ning milliseid seadmeid selle jaoks kasutama?

Puhas õhk aitab meil ennast värskena tunda, keskenduda ning paremini välja puhata. Seepärast on puhas õhk ka siseruumides olulise tähtsusega, kuid alati ei pruugi me selle kvaliteeti teada. Siin tulevad appi Airthingsi targa kodu nutiseadmed, mis siseruumide õhukvaliteeti mõõdavad.

Miks peaksid Airthingsi seadmeid kasutama?

Kodustes tingimustes võib liiga kõrge süsinikdioksiidi tase tekitada väsimustunnet, mõjutada keskendumisvõimet ning head und öisel ajal. Tihti võivad selle põhjuseks olla tänapäevased ventilatsioonisüsteemid, mis energia kokkuhoiu huvides taaskasutavad juba töödeldud õhku.

Airthings Wave Mini

Samuti võib õhus olla saasteaineid, mida me silmaga ei näe – ka kodused puhastusvahendid, lõhnaained või küünlad võivad neid õhku paisata. Taolised õhus lendlevad orgaanilised osakesed võivad põhjustada peavalu ning hingamisteede ärritust.

Vanemate majade keldrikorrustel on ohukohaks ka gaasilise radooni liigne hulk, mida me silma ega ninaga tuvastada ei suuda. Õnneks on abiks Airthingsi mõõteseadmed, mille abil saab ülalnimetatud tegureid jälgida.

Milline valida?

Airthingsi valikust leiad seadmeid, mis aitavad mõõta mingit kindlat parameetrit, samuti mõõtejaamasid, mis hoiavad silma peal mitmel näidul korraga. Seadmetega saab mõõta CO2, radooni, PM-osakeste ja õhus lendlevate orgaaniliste osakeste taset. Samuti on võimalik silma peal hoida temperatuuril, suhtelisel õhuniiskusel ning õhurõhul.

Kui tahad kõigist parameetritest korraga ülevaadet saada, siis sobib hästi Airthings View Plus mõõtejaam. Sel kõik ühes seadmel on ekraan, millelt saab näite mugavalt jälgida. Kõik seadmed ühenduvad ka tootja mobiilirakendusega, mis on saadaval nii Androidil kui ka Apple’i nutitelefonidel ning mille kaudu on samuti võimalik näitudest ülevaade saada.

Airthings View Plus

Eraldi ekraaniga seadmed on olemas ka PM-osakeste, CO2 taseme ja radooni mõõtmiseks. Kui ekraani olemasolu pole tähtis, saab soetada Wave Mini seadme, mis pakub telefonirakenduse kaudu ülevaadet õhus lendlevate osakeste kohta ning annab teada temperatuuri ja suhtelise õhuniiskuse näidu. Wave Plus lisab jälgitavate parameetri hulka ka CO2 ja radooni taseme mõõtmise.

Seadmeid on võimalik lihtsalt paigaldada nii riiulile kui ka seinale ning kõik nad toimivad patareitoitel. Eriti mugavaks muudab Airthingsi seadmete kasutamise aga asjaolu, et kõiki neid saab omavahel siduda ühtsesse süsteemi. Nii saad kodus jälgida erinevaid ruume ning näite, olenevalt vajadusest.

Kogu valikuga saab tutvuda Miterassa e-poes, huvi korral on võimalik toodete kohta rohkem infot saada Airthingsi kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.