Kuidas valida koju õige suurusega teler?

Teleri valimine tundub esmapilgul lihtsa ülesandena. Selleks aga, et saada parimat vaatamiskogemust, tuleb kaalumisel arvesse võtte erinevaid parameetreid. Kusjuures, esmatähtis on teleri suuruse ja vaatamiskauguse suhe.

Kui kaugele teler paigutada?

Teleri suuruse valikul tuleks kindlasti silmas pidada selle vaatamiskaugust. Liiga lähedale istudes on liikuvat pilti raskem jälgida ning pildimüra häirib vaatamisel oluliselt rohkem. Samas kui liiga kaugel istuda, tekib vastupidine olukord – detaile on vähem märgata ning üldpilt hägusam.

Samuti mängib rolli, millist resolutsiooni teler kasutab. Kuldreegel on, et Full HD ehk kõrglahutusega (1080 pikslit) pildi puhul peaks teler olema paigutatud 1,5-2 korda kaugemale, kui on teleri enda diagonaal.

Ehk siis näiteks 40-42 tollise diagonaaliga teleril võiks see olla 1,7 meetrit ja 50-52 tollise teleri puhul umbes 2,2 meetrit.

Teine lugu on aga 4K ehk ultrakõrglahutusega telerite puhul. Nende kasutamisel tuleks vahemaa hoida väiksemana. Vastavalt siis 40-42 tollise diagonaali puhul 1,3 meetrit ning 50-52 tollise diagonaali puhul umbes 2,1 meetrit.

Mida veel silmas pidada?

Full HD-st ja 4K resolutsioonist oli põgusalt juba juttu, aga millist eelistada? Kuna uued tehnoloogiad on aina taskukohasemaks muutumas, siis tasuks eelistada 4K telereid. Suuremate kui 40 tolliste telerite puhul on ultrakõrglahutusega pildi kvaliteet oluliselt parem ning üldjuhul pakub selline mudel ka rohkem lisafunktsioone.

Kindlasti tasuks pilk peale visata ka erinevatele lisadele ja tehnoloogiatele, mida üks või teine teler pakub. Näiteks on üsna levinud erinevate pildiparandustehnoloogiate kasutamine.

Paljud Samsungi telerid kasutavad  HDR10+ tehnoloogiat, mis on ka nende endi poolt välja töötatud. See võimaldab luua palju loomutruuma pildi ning lisab sellele oluliselt sügavust. Samuti on sellisel juhul pilt ka erksamate toonidega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.