Mida panna tähele telerite heli juures?

Paraku on juba kord nii, et telerite puhul on ostuotsuse tegemisel peamine fookus suunatud ekraani ja pildi kvaliteedi poole. Vähem pööratakse tähelepanu aga heli kvaliteedile, kuigi ka see on oluline osa vaatamiskogemusest. Seega, mida tasuks tähele panna?

Mida teleri kõlarite puhul jälgida?

Enamike tänapäevaste telerite kõlarid on suunatud külgedele või paigutatud tagumisse ossa. Paljuski on see tingitud disainist, et teleri esikülg võimalikult puhtana ja õhukese hoida.

See aga tähendab, et heli pole suunatud otse vaataja poole, mis oluliselt mõjutab selle kvaliteeti. Samuti pole võimalik tänu õhukesele korpusele paigaldada telerisse väga häid bassikõlareid, mis lisavad helile sügavust.

Appi tuleb soundbar

Õnneks on olemas lihtne võimalus oluliselt iga teleri helikvaliteeti parandada. Selleks on spetsiaalselt telerite jaoks välja töötatud soundbarid.

Sisuliselt on tegu pika ribakõlariga, millel on olenevalt komplektist kaasas ka eraldi bassikõlar. Mõnedel juhtudel on bassielement paigaldatud ka ribakõlari enda sisse.

Samsungi valikust leiab mõlemat varianti. Samuti ei pea muretsema kaablite pärast, kuna bassikõlarid on enamasti juhtmevabad ning kasutavad Bluetooth tehnoloogiat. Siiski leidub ka komplekte, kus soundbar ka ise ühendub teleriga juhtmevabalt.

Miks soundbar valida? Samsungi ribakõlarid lisavad vaatamiskogemusele oluliselt nauditavama helipildi, kus on nii kõrged kui ka madalamad sagedused esile toodud. Kõlareid saab hõlpsalt juhtida ka nutitelefoni kaudu ning heli enda parameetreid saab seadistada otse puldilt.

Lisaks sellele on Samsungi soundbaridel veel üks hea omadus. Nimelt ei vaja nad töötamiseks Samsungi enda telereid, vaid neid saab ühendada ka teiste tootjate omadega. Seega, kui sul on kasutusel ka mõni vanem teler, saad ribakõlari abil sellest kerge vaevaga hoopis parema heli välja võluda.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.