Mis trikiga suudavad Samsungi telerid pildil olevat heli suunata?

Foto: Samsung.

Tavavaataja jaoks toimus ilmselt suurim silmaga nähtav innovatsioon televiisorite valdkonnas siis, kui kineskoopteleritelt mindi üle lameekraanidele.

Tegelikult on teleritehnoloogia ka pärast seda teinud suuri hüppeid edasi, et vaatamiskogemust tõsta. Peale pildi on üha enam tähelepanu pööratud helile.

Ilmselt üheks huvitavamaks viimase aja uuenduseks on Samsungi QLED-teleritel olev OTS-tehnoloogia ehk objekti jälgiva heli funktsionaalsus. See tähendab, et teler suudab ise tuvastada, mis parajasti ekraanil toimub, näiteks ekraanil vasakult paremale liikuv ralliauto heli tuleb telerist samuti välja esmalt vasakult ja liigub siis paremale.

Sellise suunatud heli funktsioon annab hoopis teise sügavuse nii kontsertide kuulamisel kui ka näiteks sõjafilmide stseenides, kus kangelased saadavad kuulirahe vasakule, paremale või hoopis muus suunas. Erilise kogemuse annab funktsioon näiteks konsoolimänge mängides.

“Selle tehnoloogia teeb võimalikuks kaks asja. Esiteks Samsungi QLED-telerites olev võimas protsessor ja võime pildil olevat analüüsida ja aru saada, millises suunas objekt heli teeb. Teiseks see, et tänapäeva ekraanid on juba nii suured ja ekraani erinevates äärtes olevad kõlarid on üksteisest nii kaugel, et nendest tulevat heli tajub täiesti erinevate heliallikatena,” selgitas Samsung Eesti koduseadmete tootekoolitaja Alari Pennar.

“Ehk siis teleri ülaosas olevatest kõlaritest tulev heli ei sega alumistest kõlaritest tulevat heli.”

Pennar jätkas, et Samsungi telerite helisüsteem kasutabki ära just eraldi asuvaid kõlareid, mis muudab heli märksa selgemaks ja sügavamaks.

“Paljud teised tootjad kasutavad ka ekraani ennast n-ö kõlarina, pannes selle vibreerima. See aga ei ole hea heli kvaliteedile,” lausus Pennar.

Lisaks objekti suuna jälgimisele suudab Samsungi tehisintellektil põhinev protsessor heli analüüsida ka stseenides oleva sisu põhjal ning selle järgi ise helisätteid muuta.

See tähendab, et kui varasemalt pidi ise teleri menüüs vastavalt žanrile sätteid valima, siis nüüd tuvastab teler ise, kas parajasti vaadatakse filmi, kontserti või midagi muud ning sügav ja detailne helipilt on olemas kogu aeg.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.