Samsung 8K QLED kvantprotsessor: milleks on teleril vaja kaasaegset protsessorit?

Foto: Samsung.

Tõenäoliselt ei mõtle me just kuigi tihti, kuidas pilt teleri ekraanile jõuab. Meie jaoks on esmatähtis, et pilt ja heli oleksid selged ning vaatamiskogemus nauditav.

Tegelikkuses hoolitseb maksimaalselt hea filmielamuse eest teleri protsessor ning seetõttu peaks suurem tehnikahuviline uut telerit ostes pöörama tähelepanu ka protsessori omadustele.

Samsungi uued 8K QLED telerid sisaldavad kõige uuemat Samsungi Quantum-pildiprotsessorit, mida on võrreldes eelkäijatega oluliselt täiustatud.

Nimelt võtavad pildikvaliteedi eest hoolitsemise üle tehisintellektil põhinevad algoritmid, mis suudavad automaatselt modifitseerida pildikvaliteeti paremaks, vähendada ekraanil olevat müra ning suurendada kontrasti.

“Kui varasemad teleriprotsessorid kasutasid pildi resolutsiooni ehk kvaliteedi tõstmiseks mujalt ekraanilt leitud referentspunkte, siis uus Quantum-protsessor suudab ise luua algoritme, et pildiparandus võimalikult tõetruu oleks,” selgitas Samsungi tootekoolitaja Alari Pennar.

“Selline tehnoloogia on telerite tulevik. Arvestades fakti, et inimesed ostavad endale teleri tavaliselt umbes kümneks aastaks, tasub täna kindlasti valida tehisintellektil põhineva protsessoriga teler,” lisas Pennar.

Ajal, mil globaalne videomängutööstus on suurem kui Hollywood, pingutavad kõik tootjad selle nimel, et väljalastavad videomängud oleksid kaasakiskuvad, hea graafikaga ning nauditavad igas suuruses ekraanidelt.

Üks teleriprotsessori ülesandeid on hoolitseda selle eest, et pilt oleks mängimise ajal alati terav ja selge isegi kiirete liikumiste korral.

Samsungi uues kvantprotsessoris on rida mängimist hõlbustavaid tehnoloogiaid, nagu näiteks musta värvi ekvalaiser, et pimedate stseenide nähtavus oleks ekraanil hea isegi eredalt valgustatud ruumis. Samuti suudab protsessor ühilduda FreeSynciga, et ekraanipildi värskendamine oleks mängides võimalikult kiire ja sujuv.

“Protsessori loomisel on mänguentusiastide huve hästi silmas peetud, lisaks eelmainitud omadustele vähendab protsessor kiirest liikumisest tulenevat udusust ekraanil,” ütles Pennar.

“QLED-ekraanide eelis mängimisel tuleb hästi välja 120 Hz värskendussageduse juures, sest pilt on alati  terav ja sujuv võrreldes muude tehnoloogiatega, mille ekraanipilt võib kõrgema värskendussageduse korral häguseks muutuda.”

Mänguritele pole vähetähtis seegi, et Quantum-protsessor suudab tehisintellekti võimsust ära kasutades muuta pildi reageerimisaja võimalikult lühikeseks isegi 4K konsoolimängude puhul.

Lisaks teeb jõuline kvantprotsessor võimalikuks OTS-tehnoloogia ehk objekti jälgiva heli funktsionaalsuse. See tähendab, et teler tuvastab ise, mis ekraanil toimub, näiteks ekraanil vasakult paremale liikuva ralliauto heli tuleb telerist välja esmalt samuti vasakult ja liigub siis paremale.

Lisaks oskab protsessor analüüsida stseenide sisu ning vastavalt sellele helisätteid muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.