LG värskendab OLED-e: luksustelerid saavad mitu uuendust, tavalised televiisorid aga mitte

LG uuendas oma telereid.Foto: Shutterstock

LG avalikustas oma 4. generatsiooni OLED-televiisorid ning sel aastal ei teinud ettevõte seadmetele just palju uuendusi. Põhirõhu pani firma nähtavasti luksusteleviisorite värskendustele ning tavalised OLED-televiisorid jäid eelmise põlvkonnaga suhteliselt samaks.

Pildiraami meenutavad G seeria telerid jätkavad Micro Lens tehnoloogiaga, tänu millele sai G3 paneel nii võimsa ereduse. G seeria tuleb nüüd ka 83-tollise diagonaaliga.

Ettevõtte peaaegu juhtmevaba OLED M teler sai aga hoopis väiksema diagonaali juurde ning seda on nüüd võimalik osta ka 65-tollisena.

Nii M4 kui ka G4 telerid said LG sõnul 70% suurema graafilise võimekuse ja 30% kiirema protsessori. Seda jõudu kasutavad seadmed näiteks video tausta teravustamiseks.

Eelmisel aastal oli C ja G mudelitel põhiliselt ereduse vahe. Nähtavasti selle aasta versiooniga seadmete erinevused suurenevad, kuna C4 teler ei saa G4 võimsust ja samas pole seadmel ka Micro Lens tehnoloogiat.

LG OLED-i valiku kõige soodsam B4 teler saab neli HDMI 2.1 pesa, mis kõik annavad välja kuni 4K resolutsiooni ja 120 Hz kaadrisageduse.

LG ei ole televiisorite hindu avalikustanud, kuid tõenäoliselt ei tule need odavad. Eelmise generatsiooni 65-tolline C3 teler oli alguses näiteks 3300 eurot, kuid aastaga kukkus selle hind 1500 euro peale.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.