Uudis

LG toob turule maailma esimese pooleldi juhtmevaba teleri

LG näitas CES-il uudset televiisorit.Foto: LG

LG tutvustas tänavusel tarbeelektroonika messil CES maailma esimest pooleldi juhtmevaba Zero Connecti tehnoloogiaga televiisorit, mis on võimeline edastama reaalajas 4K-pilti ja heli värskendussagedusega kuni 120 Hz. Teler jõuab Eesti poodidesse sügisel.

Erinevalt tavapärasest telerist, mille kõik sisendpordid välisseadmete ühendamiseks asuvad taga või külgedel, on M3 mudelil eraldi karp, mis saadab juhtmevabalt pildi- ja helisignaalid ekraanile.

Zero Connecti boksi saab näiteks kapi peale paigutada ning viia kaablid ja juhtmepuntrad nii teleri juurest eemale. Siiski tuleb ekraanile ühendada külge voolukaabel ning seega peab “juhtmevaba” välimuse jaoks olema seadme taga seinakontakt.

Foto: LG

Selleks, et tagada andmete sujuv ülekandmine boksist telerisse, töötas ettevõte välja algoritmi, mis tuvastab kohe kõige optimaalsema edastustee.

Algoritm aitab ka minimeerida edastusvigu või häireid, kuna see suudab tuvastada muutusi vahetus keskkonnas, näiteks ruumis ringi liikuvad inimesed või lemmikloomad, ning vastavalt sellele edastusteid vahetada.

Signaali maksimaalse tugevuse saavutamiseks saab boksi antenni ka pöörata ja kallutada, et see ühtiks teleri asukohaga. Zero Connectil on ka häältuvastus, mis võimaldab televiisorit ning sellega ühendatud seadmeid lihtsate häälkäskluste abil juhtida ja sisse lülitada.

Teleri tagaküljel on integreeritud kronstein, mille abil saab selle paigaldada vastu seina ilma nähtava tühimikuta.

LG Signature OLED M3 pälvis tehnoloogiamessil kahes erikategoorias CES 2023 innovatsiooniauhinna.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.