Tulevik on siin: Samsung ja LG toovad müügile läbipaistvad telerid

LG toob müügile läbipaistva teleri.Foto: LG

LG ja Samsung mõlemad näitasid selle aasta tarbeelektroonikamessil CES oma uusi telereid, mis on täiesti läbipaistvad. Ettevõtted on telerite lahendusega läinud erinevat rada: LG teleril on OLED-ning Samsungi televiisoril Micro LED-i paneel.

LG 77-tolline Signature OLED T peaks müügile jõudma selle aasta teises pooles ning teler tuleb ekraaniga, mille saab kasutaja vastavalt soovile lülitada läbipaistvaks või läbipaistmatuks.

Läbipaistvas režiimis saab televiisor näidata kunsti, videoid, uudiseid ja ilmateadet. Kui sa tahad televisiooni või filmi vaadata, muutub paneel läbipaistmatuks.

Ettevõtte sõnul teeb säärane lahendus nende inimeste elu kergemaks, kellel oleks näiteks korteris vaja teler panna akna ette. LG ei avaldanud aga seadme hinda, mis tuleb tõenäoliselt üüratu.

Samsungi läbipaistev teler erineb LG omast pisut ning sel on Micro LED-i paneel. Kui LG televiisor tuleb oma riiuliga, siis Samsungi läbipaistev teler meenutab rohkem klaaspaneeli.

Ka Samsung ei avalikustanud teleri hinda, kuid teatas, et nende 110-tolline Micro LED läheb müügile umbes 150 000 dollari eest. Tõenäoliselt on läbipaistev versioon veelgi kallim.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.