AOC ja Philipsi Evnia seeria mängurimonitoride mudelirivi sai täiendusi, lisaks tutvustati täiesti uut mudeliseeriat

AOC korraldas ajakirjanikele pressiürituse, kus tutvustas monitoride maailmas toimuvat ning andis ülevaate valdkonna uutest trendidest. Samuti tutvustati nii AOC kui ka Evnia seeria uusi monitore, mis täiendavad juba niigi põhjalikku mudelivalikut. Näidati ka AOC päris uut mudeliseeriat, mis sihib eelkõige graafilisi disainereid ning neid, kelle jaoks on värvide kuvamise täpsus määrava tähtsusega.

Monitorimaailma uusimad trendid

Võrreldes aasta varasemaga on turul näha positiivseid trende. Aastaga on müüdud umbes 4,5 miljonit mängurimonitori ning kasv sellel perioodil on olnud ligi 20 protsenti. Suure tõuke kasvu jaoks on andnud ka aina suurenev mängurite hulk nii arvutitel kui ka konsoolidel.

Läbiva trendina on aga näha, et aina enam eelistatakse mängurimonitoride puhul kõrgemaid tehnilisi näitajaid. Kui 4-5 aastat tagasi oli standardiks TN tehnoloogial põhinev FHD resolutsiooni ja 144 hertsise värskendussagedusega monitor, siis nüüdseks on baasnäitajad muutunud.

Näiteks on kasvanud nende kasutajate hulk, kes eelistavad kõrgemat värskendussagedust alates 240 hertsist. Samuti eelistatakse aina enam ülilaiekraane, OLED ja Mini LED ekraanitehnoloogiaid ning QHD ja UHD resolutsiooni parema pildikvaliteedi jaoks. Standard värskendussagedus on aga liikunud 180 hertsi juurde.

Mitu uut AOC ja Envia seeria mudelit valikus juures

Kõige selle valguses on ka AOC ja Evnia mudelirivi täiendusi saanud. Lisaks päris uutele mudelitele on juurde toodud ka neid, millel võrreldes olemasolevatega on parandatud mõnda spetsiifilist näitajat. Nii antakse mänguritele suurem valikuvõimalus endale sobiv mudel leida.

Tutvustati kahte uut Agon Pro seeria mudelit AG246FK ja AG256FS, mis eelkõige mõeldud e-spordi harrastajatele. Need mudelid teeb eriliseks ülikõrge (vastavalt 540 ja 390 hertsine) värskendussagedus ning 0,2 ms ja 1 ms reageerimiskiirus.

AOC Gaming G4 seeriasse lisandus aga kaks uut 27-tollist mudelit (C27G4ZXE ja C27G4ZXU), mis võimaldavad 280 hertsit värskendussagedust. Samuti on alates suvest valikus ka kolm uut mudelit (Q27G4XN, CQ27G4X ja CQ32G4VE), millel QHD resolutsioon koos 180 hertsise värskendussagedusega, kuid mille hinnad on väiksemad kui praegusel baasmudelil Q27G4X

Ka Philipsi Evnia seeriasse on lisandunud suur hulk täiendusi. 8000 seeria tippmudelile on lisaks toodud veidi väiksema värskendussageduse sõsarmudel, mille hind jääb nüüd 1000 euro piirimaile.

Samuti on täiendusi saanud ka 6000 ja 3000/5000 seeria ning M2 mudelirivi. Viimase puhul on turule tulemas kokku 9 erinevat mudelit, alates selle aasta aprillikuust.

Lisaks uutele monitoridele on Philips Evnia 6000 ja 8000 seeria mudelitel nüüd ka ametlik Windowsi tugi Ambiglow taustavalgustusele, mille seadistusi saab muuta otse arvuti sätete alt.

Uus AOC Graphic Pro U3 mudeliseeria

Viimasena näitas AOC ka päris uut mudeliseeriat Graphic Pro U3, mis suunatud spetsiaalselt disaineritele, fotograafidele ja kõigile neile, kel töö jaoks tarvis ülimalt täpselt kalibreeritud värvitoonidega monitore.

Siin tehakse koostööd Portrait Display nimelise ettevõttega, kelle Calman värvikalibreerimise tööriist on üks maailma tuntudmaid ja tunnustatumaid. Calman Ready tugi tähendab, et neis monitorides saab kasutada ülitäpseid eelkalibreeritud seadistusi.

Lisaks sellele on Graphic Pro mudelitel Vesa Display HDR 400 sertifikaat värvide loomulikuks kuvamiseks kuni 400 nitise heledusega, DCI-P3 värvigamma kuvamise võimekus 98 protsendi ulatuses ning kahest väiksem Delta E arv.

Kokku tuuakse välja kolm erinevat mudelit. Q27U3CV mudelil on 27-tolline IPS paneel koos QHD (2560×1440 pikslit) resolutsiooniga. U27U3CV mudel on samuti 27-tollise ekraanidiagonaaliga, kuid kasutab Nano-IPS paneeli ning resolutsiooniks on 3840×2160 pikslit. Suurimal U32U3CV mudelil on 31,5-tolline Nano-IPS paneel ning samuti 4K UHD resolutsioon (3840×2160).

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.