5 WordPressi laiendust, mis veebilehe haldust lihtsustavad

WordPress on üks maailma populaarsemaid sisuhaldusplatvorme ja seda tõestab asjaolu, et ligi kahest miljardist maailma veebilehest on 835 miljonit tehtud just selle sisuhaldusplatvormi peale. Kui alles plaanid WordPressi kasutusele võtta, siis siit leiad mõned kasulikud nipid, mis kasutust aitavad lihtsustada.  

Laienda juhtnuppude valikut

Kõige parem viis töövoogu kiirendada on kasutada endale harjumuspäraseid lahendusi ja töövõtteid. Sisu loomisel on üheks olulisemaks töövahendiks juhtpaneel, mille abil kirjastiili, fonti ja muid seotud seadistusi muuta. 

Advanced Editor Tool võimaldab juhtpaneeli oma äranägemise järgi seadistada ning funktsioonide paigutust muuta, neid juurde lisada või eemaldada.

Kontrolli lihtsa vaevaga katkiseid linke

Kui kasutad veebilehel palju linke, siis on suur kasu Broken Link Checker laiendusest. Nagu nimigi ütleb, saab sellega selgeks teha, kas veebilehel on katkiseid linke, mis kuskile edasi ei vii. 

Laiendus viib kontrolli automaatselt läbi kogu lehel, mille tulemusena esitatakse ülevaatlik raport. Lisaks välistele ja sisemistele linkidele saab kontrollida ka näiteks pildilinke.

Dubleeri postitusi

Kui plaanid teha mingis kindlas stiilis postitusi, siis on hea, kui saad kasutada varasemaid sissekandeid põhjana.

Dubleerimiseks on hea kasutada Yoast Duplicat Post laiendust. Selle laiendusega saad postitusi kloonida ühe klikiga ning kogu sisu tuuakse üle samas formaadis ning ülesehitusega. See tähendab, et tavaline kopeerimine ja muudatuste tegemise vaev jääb ära.

Lae pilte mugavalt üles

NextGEN Gallery on üks populaarseimaid piltide üleslaadimise laiendusi WordPressis. Selle abil saab mugavalt üles laadida mitu pilti korraga, importida metaandmeid ja koostada pildigaleriisid.

Olemas on nii tasuta versioon kui ka Pro variant. Viimase puhul on kasutajal rohkem võimalusi ja lisafunktsioone, samuti saab kasutada suuremal hulgal erinevas stiilis galeriisid. 

Et veebileht saaks optimeeritud

Selleks, et ka tagatoas kõik korras hoida, tasub üle vaadata laiendus nimega Autoptimize. See plugin aitab korrastada CSS märgistuskeelt, mida kasutatakse veebilehe kujundamiseks, optimeerida koodi ning muid lehe elemente. 

Kõige selle tulemusena hoolitseb laiendus selle eest, et lehe laadimine käiks kiiresti ja ladusalt. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.