Samsung 8K QLED: One Invisible Cable ehk kaabel, mis teeb ära kogu juhtmepuntra töö

Foto: Samsung.

Tänapäeva telerid on rohkem kui ainult vahendid telepildi vaatamiseks.

Teleritootjad näevad palju vaeva, et disainida telerid kauniks ning igasse kodusse sobivaks. Telerid ise näevadki stiilsed ja kenad välja, kuid tihti rikuvad puhta ja esteetilise kodu mulje kaablid, millega vajalikud lisaseadmed teleriga ühendatakse.

Samsung 8K QLED uusi Q-seeria telereid, nagu ka juba vanemaid mudeleid, saab kõigi vajalike seadmetega ühendada ainult ühe silmatorkamatu kaabli abil, mille saab diskreetselt telerist mujale juhtida.

See tähendab, et digiboksi, ruuteri, mängukonsooli, Blu-Ray mängija ja muud tavaliselt teleri läheduses asuvad seadmed saab ära peita ning telerisse vedada Samsungi spetsiaalsest ühenduskarbist ainult One Invisible Cable’i kaabli.

Kõik ülejäänud seadmed ühendatakse karbi endaga ning neid ei ole vaja teleriga eraldi ühendada.

Nutika kaabli põhimõte visuaalselt väljendatuna.

“Samsungi leiutatud fiiberoptiline kaabel on erakordne sellegi poolest, et tänu oma materjalile ja mõõtmetele on ta tõesti nagu nähtamatu, mistõttu sobib hästi ka seinale paigutatud telerite ühendamiseks,” selgitas Samsung Eesti tootekoolitaja Alari Pennar.

“Näiteks Samsungi Frame-seeria telerid on seinal justkui maalid ning oleks ju kole, kui maali alt tolkneks välja mustad jämedad ühendusjuhtmed. One Invisible Cable ei paista silma ning loob seinale esteetilise puhta mulje,” lisas Pennar.

One Invisible Cable on ainult 3,4 mm lai ning võib olla kuni 15 meetrit pikk. Seega võib soovi korral kogu muu tehnika silma alt ära kasvõi teise tuppa paigutada.

Ühte kaablisse mahuvad kõik vajalikud signaalikaablid ning ta on piisavalt võimas, et sellest jookseks läbi 8K pildi edastamiseks vajalik vooluhulk ning andmemaht — see suudab endast läbi lasta kuni 75 gigabitti sekundis.

“Teisendatuna tähendab see, et kaablist mahub sekundis läbi 9,375 gigabaiti andmeid. Võrdluseks võib tuua 120 kaadrit sekundis jooksva pakkimata 8K video, mille sekund on umbes 6 gigabaiti suur.

Reaalsuses on mängukonsoolidest ja teleri digiboksist tulev pilt videokoodekitega kokku pakitud, seega tegelikkuses ei suuda tänased andmemahud kaablit tõsiselt proovile panna ning vaatamis- ja mängimiskogemus on One Invisible Cable’i abil kindlasti sujuv,” rääkis Pennar.

Nipid kaablipundarde vältimiseks

  • Kasuta kaablisokke. Kõik mitteliikuvad kaablid saab ajada ühe soki või kaablikõri sisse, seeläbi väldid nende sassi minekut ning korratut välimust.
  • Seinal oleva teleri HDMI-juhtme peitmiseks võib kasutada ka kaablirenni või hoopis mõnda liistu — olenevalt kodu disainist. Kasutada võib ka kaablikinnitusi. Pea ainult silmas, et AV-kaableid ei tohi teistega kokku panna, kuna korralikult varjestamata voolujuhtmetest tulev signaal võib häirida edastatava audio ja/või video kvaliteeti.
  • Vali õige pikkusega kaablid. Mida pikem kaabel, seda kergemini läheb ta teistega sassi. Võimalusel kasuta üldse juhtmevabasid lahendusi, näiteks arvutiklaviatuuri ja hiire puhul.
  • Märgista kaablid värvide või kleepsudega. Kui kaablid peavad olema nähtaval, siis olgu nad vähemalt korralikult nimetatud või nummerdatud, et vältida igakordset harutamist, kui on vaja üks või teine kaabel oma kohast eemaldada.
  • Vii kaablid seina sisse või põrandaliistude taha. Kodukinokaablid, internetijuhe, arvuti ja teleri vahel olev HDMI-kaabel ja paljud muud eluks vajalikud juhtmed saab remondi käigus seina sisse viia. Teinekord pole vaja remontigi teha, piisab vaid kui mõni osav inimene akutrelliga õigetesse kohtadesse augud teeb. Kui eelnev ei ole võimalik, siis tavaliselt saab kaableid vedada ka põrandaliistude tagant. Vaipade alt juhtmeid viia ei ole soovitatav, kuna teatud tüüpi juhtmed võivad üle kuumeneda ja tulekahju tekitada.
Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.