Samsungi 8K QLED: kuidas töötab teleripildi ülesskaleerimine 8K resolutsioonile?

Fotod: Samsung.

Pildi skaleerimine väiksemast suuremaks toob üldjuhul alati kaasa kvaliteedi vähenemise. Samsungi 8K QLED telerites on aga tehnoloogia arendatud nii kaugele, et ka madala resolutsiooniga videopilti saab 8K tasemele viia, ilma kvaliteeti kaotamata.

Kuidas skaleerimine töötab?

Videopildi muutmisel väiksemast suuremaks tuleb selle käigus täita juurdetulevad pikslid uue sisuga. Näiteks kui skaleerida 720 x 480 formaadis pilti 4K resolutsioonile, tuleb ühe piksli asemel täita nelja piksli suurune väli. 8K kasutamisel aga lausa 16 piksli suurune ala, sest selle formaadi mõõduks on 7680 x 4320 pikslit.

Varasemalt toimis asi nii, et videot suurendades muutus see udusemaks, sest ühe piksli info jagati nii mitme piksli vahel, kui ülesskaleerimine seda nõudis. Lisaks sellele pidi looma sujuvad üleminekud kontrastsete värvitoonidega alade vahel, mis pildikvaliteedi veelgi vähendasid ning pilti pehmemaks muutsid.

Pilditehnoloogiad on aga sellest ajast alates kõvasti edasi arenenud ning teleritootjad on kõvasti vaeva näinud selleks, et pildi töötlusprotsesse optimeerida.

Praeguseks on jõutud nii kaugele, et uute tehnoloogiate abil on võimalik ülesskaleerimisel juurde tulevaid piksleid täita info baasil, mis saadakse ümbritsevate pikslite ning terve videopildi info baasil.

Samuti oskavad uue põlvkonna protsessorid töötluse käigus vähendada tekkivat pildimüra, korrigeerida üleminekuid objektide ja toonide vahel ning nende piirjooni teravustada.  See aitab lisandunud pikslid täita sellise sisuga, mis jätab lõpptulemusest loomuliku ja terava mulje.

Uued tehnoloogiad aitavad parima tulemuse saavutada

Samsung kasutab oma telerites erinevaid tehnoloogiaid ja tehisintellekti abi, et 8K resolutsioonile ülesskaleerimine annaks parima tulemuse ning nauditava vaatamiskogemuse.

Eksperdid on selle jaoks läbi töötanud väga suure koguse videomaterjali ning talletanud selle andmebaasina. Sealt oskab teleri protsessor ülikiirelt leida ja töödelda sarnaseid objekte ning detaile, et luua terav ning tõetruu videopilt.

Lisaks skaleeritakse videopilti protsessi käigus nii üles kui alla, et võimalikult tõetruu mulje jätta ning regulaarselt ühtlast tulemust saavutada.

Suurematel teleritootjatel on kõigil oma protsessid ja tehnoloogiad välja töötatud pildi ja video ülesskaleerimiseks.  Uusimates Samsungi telerites aitab kvaliteetset pilti luua 8K AI pildiparendustehnoloogia, mis töötleb läbi värvi- ning tekstuuriandmed, valgustuse ja kontrastuse detailid.

Koostöös 8K kvantprosessoriga käib kogu protsess ülikiirelt ning aitab luua parima vaatamiskogemuse. Parimad ja uusimad 8K pildiparendustehnoloogiad leiad Samsungi QLED mudeliseeria teleritest.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.