Sony 360 Reality Audio kõlarid said Deezeri ruumilise heli toe

Hiljuti välja tulnud Sony kõlarid SRS-RA5000 ja SRS-RA3000 said nüüd striimiteenuse Deezer 360 kraadi ruumilise heli toe. See tähendab, et Chromecasti abiga saab neis kõlareis mängida Deezer 360 muusikat ehk sfäärilist heli, kus heliallikad paiknevad kuulaja jaoks justnagu ümberringi igas suunas.

Ehkki Sony ruumilise heli lahendus 360 Reality Audio on juba mõni aasta vana, pole veel just väga palju võimalusi sedasorti muusika kuulamiseks, mis oleks salvestatud 360-kraadise sfäärilise helina. Selle lahenduse puhul on muusika ja muud heliallikad jaotatud mitte ainult kuulaja ette, vaid kõrvale, taha, üles ja alla ehk igas suunas. Seda kõike saab kuulata nii vastavate kõrvaklappidega kui ka 360 kraadi toega kõlaritega.

Veidi üllatuslikult pakub Deezer ruumilise 360-kraadise heliga muusikat mitte oma põhiäpist, vaid selleks eraldi loodud 360 by Deezer äpist. Seega kui tahad nautida sfäärilist helipilti, tuleb võtta üks äpp ja kui tavalist stereot, siis teine.

360 by Deezerist saab näiteks kuulata Aerosmithi, Britney Spearsi, Marvin Gaye´d, Doja Cat´i, Alicia Keysi, David Boviet, Dua Lipat, Circa Waves´i ja teisi tuntud artiste, nimekiri pikeneb pidevalt. Deezer edastab muusikat kadudeta FLAC formaadis ja 360 kraadi ruumilises formaadis on praeguseks salvestatud üle tuhande loo.

Sony kõlaritesse saab muusikat saata 360 by Deezeri äpist, valides esituse nupust “Cast” väljundiks Sony kõlarid, mis on kodusesse võrku ühendatud. Kõlarid SRS-RA5000 ja SRS-RA3000 toetavad üle Chromecasti ka Amazon Musicu ja Tidali 360 Reality Audio formaadis ruumilist heli.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.