Sony 3D heli lahendus 360 Reality Audio võib Google´i abiga jõuda Androidi sisse

Viimasel ajal on Android Open Source Project´i jõudnud mitmed koodiülevaated, kus on sees ka Sony välja töötatud 3D ehk ruumilise heli lahendus 360 Reality Audio. Tegemist oli seni vaid kindlate seadmete poolt toetatud lahendusega, mis lubab väga täpselt heliallikaid esitada kuulaja ümber ükskõik millises (näilises) punktis.

Praegu toetavad 360 Reality Audiot riistvaraliselt näiteks sellised kõlarid nagu SRS-RA5000 ja SRS-RA3000. Samuti saab seda heliefekti nautida kõrvaklappidega, millele tagab toe vastav mobiiliäpp. Uus Sony formaat kasutab MPEG-H 3D Audio standardit, mis toetab kokku 64 helikanalit ja on optimeeritud striiminguteenustele.

Google’i Androidi uuenduste seas on koodivihjete põhjal seega oodata 360 Reality Audio tuge, mis laiendab helistandardit kõigile Androidiga seadmetele. Kas see tuleb välja uue Android 12-ga või hiljem, pole veel teada.

Sony 360 Reality Audio nõuab praegu, et muusika striimingu pakkuja seda toetaks, samuti on vaja kas ühilduvaid kõlareid või kõrvaklappe. Praegu toetavad 360 Reality Audiot striiminguteenustest Amazon Music HD, Nugs.net ja Tidal. Tehnoloogia võib töötada pea kõigi kõrvaklappidega, millele ruumilise 3D heli tekitab vastava toega eraldi mobiiliäpp.

Google’i ja Sony koostöö 360 Reality Audio integreerimisel Androidi tähendab põhimõtteliselt Androidile MPEG-H 3D helidekoodri sisseehitamist, et kõigil Androidi rakendustel oleks lihtsam 3D-heli taasesitada. Siis ei pea ka tingimata spetsiaalseid kõrvaklappe ega kõlareid kasutama või kuulama läbi 3D heli tekitava äpi. Arendajate foorumis mainitakse sedagi, et 360 Reality Audio lisamisel Androidi saab tõenäoliselt varsti kasutada ka virtualiseerimisfunktsiooni, millega võib heliallikad paigutada 360-kraadise ​​sfääri suvalisse punkti, nii et kuulaja jaoks kostab heli justkui sellest suunast.

Siin on näha Androidiga seotud arenduste koodid, mis seotud Sony 3D ruumilise heli standardiga. Tarkvara juurde märgitud autor Kei Murayama on Sony tarkvarainsener.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.