Sony sensor IMX500 aitab maailmalinnas jalakäijate ohutust suurendada ja ummikuid vähendada

Sony osaleb Rooma nutika linna prooviprojektis, kus kasutatakse liiklusummikute vähendamiseks, ühistranspordi optimeerimiseks ning jalakäijate turvalisuse suurendamiseks tehisintellektiga Sony IMX500 kaamerasensorit.

Uuringu peamine eesmärk on hinnata ja pakkuda nutikat parkimissüsteemi, mis kasutab IMX500 sensorit, et vähendada parkimiskohta otsivate juhtide põhjustatud reostust ja ummikuid. Juhte teavitatakse nutitelefoni rakenduse kaudu, enne kui nad suunatakse sihtkohale lähimasse tasuta parkimiskohta.

Lisaks sellele katab uuring ka intelligentseid linnasüsteeme, mille eesmärk on optimeerida läbilaskevõimet ja suurendada ühistranspordivõrgu kasutamist. Selle jaoks luuakse nutikad bussiootepaviljonid, kus loendatakse igale bussile sisenevaid ja sealt väljuvaid inimesi. Nii tuvastatakse ühistranspordi nõudlust ja vähendatakse kulusid.

Sony IMX500 sensor.

Sensoritel on targas linnas veel üks oluline ülesanne. Nimelt aktiveeritakse nende abiga järk-järgult ülekäiguradade hoiatussüsteemi, mis hoiatab autojuhte teed ületavatest jalakäijatest. Süsteem tuvastab ülekäigurajal olevad jalakäijad ning autojuhtidele saadetakse hoiatuseks valgussignaal.

Fooride kohale paigaldatud andurid õppisid tehisintellekti abiga esmalt tuvastama vabasid parkimiskohti ja liikvel olevad inimesi. Kahest andurist koosnev seade saadab reaalajas kogutud info partnerettevõtte Envision pilvetarkvara platvormile. Vaba parkimiskoha koordinaadid kantakse reaalajas kaardile, mida näeb mobiilirakendusest. Bussipaviljonidest saadud teabe koondab Envision aga kokku ja teeb kättesaadavaks avalikku bussivõrku haldavale personalile.

Projekti viivad Rooma linnas läbi mitmed Itaalia idufirmad Sony Euroopa toel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.