Kaidi Ruusalepp: “Edukad inimesed näevad võimalusi seal, kus teised näevad riske”

sTARTUp Day selle nädala kangelane Kaidi Ruusalepp on ülemaailmse ettevõtetesse investeerimisplatvormi Funderbeam asutaja ja tegevjuht. Kaidi on Nasdaq Tallinn Börsi ja väärtpaberite keskregistri endine tegevjuht.

Ta oli Eesti esimene IT-õiguse jurist ja turvalise digitaalse isikutuvastuse seaduse kaasautor. Neljandat aastat järjest on ta valitud Euroopa startup- ja riskikapitali maailma 50 mõjukaima naise hulka.

Kaidi esineb ka ärifestivalil sTARTUp Day 2020. Tema nõuandeid raha kaasamise kohta saab kuulata juba 31. jaanuaril Tartus!

Millised isiksuseomadused aitavad edukaks saada?

Avatud meel ja lugupidamine. Oskus näha võimalusi seal, kus teised näevad riske, oskus kuulata ja kuulda, mitte naeruvääristada neid, kes erinevad peavoolust ning ennekõike anda endale võimalus ja ka teine võimalus.

Lugupidamise all pean ma silmas austust iseenda, oma tiimi, partnerite ja laiemas vaates – elu vastu.

Milliseid küsimusi peaks endale esitama, et mõista, mida elus teha tahad?

On ainult üks küsimus ja see on: “Millest ma hoolin?”. Kui see on ebaselge, on järgmist sammu raske astuda.

Miks on praegu parim aeg Funderbeami jaoks?

Sest startupid ja ettevõtete kasvamine vajavad likviidsust või lihtsamalt öeldes tahavad investorid saada osa ettevõttest, kuid nad peavad saama ka osa kasumist.

Teiselt poolt, arvestades globaalseid vajadusi, on börsid üle kogu maailma muutumas liiga kohalikuks ja ülereguleerituks. See on koht, kus Funderbeam mängib olulist rolli – üleilmne platvorm ettevõtete rahastamiseks ja nendega kauplemiseks.

Mis on olnud siiani suurimad võidud sinu teekonna jooksul?

Ma ei ole alla andnud. See kõlab naeruväärselt, aga ettevõtlusaastate jooksul tuleb sul ette rohkem raskeid aegu kui võite. Unetud ööd, stressitase on tavaliselt laes ja tõeline väljakutse on seista silmitsi probleemiga, et mõnikord teevad sulle kõige rohkem haiget just lähedased inimesed. Seega (raskustele) mitte alla andmist ei mainita tihti, kuid sageli on see kõige olulisem võit asutaja elus.

Miks sa seda kõike teed?

Sest mul on unistus! :) Ma teen seda oma tiimi, uute inimestega tutvumise, Funderbeami saavutatud muutuste ja nende väljakutsete pärast, mida ettevõtte asutaja teekond pakub.

Mille üle oled tuleviku osas põnevil?

Aasta 2020 tõotab tulla Funderbeami jaoks märkimisväärne. Sel aastal on meil kavas mõned olulised muutused ja see tekitab minus põnevust. Pärast seda Funderbeam 2025. aastal. Tulevikku vaadates olen elevil oma laste ja selle maailma pärast, kus nad elama hakkavad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.