Kuidas teha tehnoloogiaõpe noortele põnevaks?

sTARTUp Day’l on sel aastal kavas spetsiaalselt noortele suunatud põnev programm. Noortealal toimuvad ideede genereerimise ning prototüüpimise töötoad, aga antakse nõu ka oma teenuse või toote müümiseks läbi rollimängu. „Me aitame noortel ettevõtlusest paremini aru saada, sest just nemad on meie tulevased edukad ettevõtjad,” selgitavad sTARTUp Day programmi koostajad.

Sel korral on sTARTUp Day noorteala partneriks TransferWise, Eesti juurtega ükssarvik ja globaalne tehnoloogiafirma, mis aitab parimal võimalikul viisil raha maailmas ringi liigutada. Alvar Lumberg, TransferWise’i arendusjuht viib noortega läbi toote ehitamise töötuba, kus õpilased mõtlevad ise välja uue toote või teenuse ja loovad esimese prototüübi, et tänapäeva põletavaid probleeme tehnoloogia abil lahendada. Hea näide, kuidas noored saavad omaenda tulevikku ehitada!

Varem TransferWise’i töötoas osalenud õpilased on öelnud, et kõige rohkem meeldis neile meeskonnatöö. Kõige raskem ülesanne oli neile üllatuslikult hea toote või teenuse väljamõtlemine. Noored olid ühel arvamusel, et kõige tähtsam on idee kõik küljed läbi mõelda ning teistega oma mõtteid jagada.

Erik 10. klassist arvas, et parim viis uusi asju õppida on teistega rääkides, sest see laiendab sinu enda silmaringi. „Tiimikaaslaste mõtted võivad ka sulle uusi ideid anda,” lisas ta. Lindale 12. klassist meeldis töötoa formaat, sest see viis noored kokku professionaalsete mentoritega, kes oma teadmisi noortele edasi andsid. „See on väga äge viis õppimiseks!”

Ede Tamkivi, üks sTARTUp Day noorteala programmi koostajatest ja noorte leiutajate suvekooli Hüppelaud asutaja leiab, et mängulisus on parim viis, kuidas noori motiveerida. „Teismelistele meeldib, kui nad saavad ise midagi luua ning omaenda projekte hallata. Neid tuleb rohkem usaldada ja anda neile võimalus omal käel maailma avastada ning vajalikul hetkel õige nõuga nügida. Oleme Hüppelaua suvekoolis ja teiste projektide kaudu pakkunud noortele just selliseid võimalusi, julgustades neid ideede elluviimiseks kasutama tehnoloogilisi vahendeid ja inspireerides neid kogenud ettevõtjate isiklike eeskujude ja lugudega.“

Loomulikult ei ole töötoad ainus viis, kuidas tehnoloogia teadmisi saada. TransferWise’i tellitud ja Tartu Ülikooli poolt läbi viidud uuring näitab, et tehnoloogiafirmad saavad omalt poolt noorte karjäärivalikule kaasa aidata. Uuring keskendus IT haridusele ja karjäärivalikutele ning avaldati 2019. aasta mais. „Uuringu tulemused näitasid, et põhikooli teise astme õpilased hindavad eriti kõrgelt just ettevõtete külastusi – need inspireerivad noori ja annavad neile tehnoloogiaettevõtte igapäevaelust vahetu ettekujutuse. Lisaks kontori külastustele korraldame erinevaid üritusi, et näidata noortele, et IT ei ole vaid programmeerimine või arvutite remont.” selgitab Alvar Lumberg. „Väga kihvt on anda noortele positiivne õppimiskogemus läbi toote ehitamise töötoa, mis loodetavasti tekitab neis tehnoloogiasektori ja ettevõtluse vastu suuremat huvi.”

sTARTUp Day toimub juba 29.–31. jaanuaril. Pane end toote ehitamise töötuppa kirja siin ja vaata noorteala programmi siin!

Tahad teada, mis on tehisintellekt, masinõpe või front ja back end? Vaata, kuidas keerulisi tehnilisi termineid saab lihtsate igapäeva analoogide abil selgitada!

Mis on tehisintellekt?

Mis on masinõpe?

Mis on front end ja back end?

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.