10 põhjust õppida maapõueressursside magistriõppekaval TalTechis

TalTechi tudengid praktikal.Foto: erakogu

TalTechi Maapõueressursid on põnev ja tulevikku suunatud magistriõppekava, mis pakub Sulle võimalust saada oskused ja teadmised maapõueressursside uurimiseks ja säästvaks kasutamiseks. Siin on 10 põhjust, miks peaksid valima just Maapõueressursside eriala TalTechis.

Tulevikuvaldkond: maakera loodusvarad on hädavajalikud ressursid, mida tarbitakse kogu planeedil. Kuna kergesti kaevandatavad maavarade leiukohad ammenduvad, suureneb vajadus maapõueressursse tundvate spetsialistide järele nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Tugev õppekava: TalTechis õpid geoloogi ja mäenduse spetsialistina loodus- ja tehnikateaduste baasil juhtima ja arendama maapõueressursside kasutuselevõttu ning säästvat tarbimist. Sa omandad teadmised maapõueressursside uurimiseks, uute leiukohtade avastamiseks, keskkonnamõjude vähendamiseks ning loovate insenerilahenduste leidmiseks.

Praktiline väljaõpe: maapõueressursid TalTechis pakub sulle võimalust omandada praktilisi kogemusi välitöödel, laboris, ettevõtetes. Sa saad praktilise ettevalmistuse, mis on oluline tööturul edukaks karjääriks.

Kogenud õppejõud ja praktikud: õpid tippasjatundjatelt TalTechi geoloogia instituudist, kus õpetavad kogenud geoloogid ja mäeinsenerid. Nad jagavad oma laialdasi teadmisi ja praktilisi kogemusi ning toetavad sind akadeemiliselt ja karjäärialaselt.

Rahvusvahelised partnerülikoolid: õppekava partnerülikoolide kaudu on sul võimalus minna vahetusõpingutele mainekatesse ülikoolidesse, nagu Delfti Tehnikaülikool Hollandis, Chalmersi Tehnikaülikool Rootsis ja Sapienza Ülikool Itaalias. See laiendab Su rahvusvahelisi kogemusi ja võimalusi.

Karjäärivõimalused: maapõueressursid on lai valdkond, kus on palju karjäärivõimalusi. Sul avanevad töövõimalused mäendusettevõtetes, inseneribüroodes, konsultatsioonifirmades, riigisektoris ja teedeehitusega seotud ettevõtetes.

Riiklik prioriteet: maapõueressursid on Eestis strateegilised ressursid ning nende uurimine on riiklikult prioriteetne valdkond. TalTech pakub sulle võimalust jätkata õpinguid doktorantuuris, töötades tipptasemel uurimisrühmades ja tehes tihedat piirideülest koostööd maapõuevaldkonnas.

Keeleline paindlikkus: kuigi enamik erialaained õpetatakse eesti keeles, on õppekavas aineid ka inglise keeles. See annab erialase inglise keele kogemuse ja avab uksed rahvusvahelistele töövõimalustele.

Tugevad tööstussidemed: TalTechil on tugevad sidemed tööstusega, mis avab sulle võimaluse luua kontakte valdkonna ettevõtetega ja eeskätt praktikate abil laiendada oma tööalast võrgustikku juba õpingute ajal.

Diplomeeritud mäeinseneri kutse: maapõueressursid TalTechis on ainus õppekava Eestis, mille lõpetanu saab taotleda diplomeeritud mäeinseneri kutset. See annab sulle konkurentsieelise ja tunnustuse tööturul.

Kui soovid saada tipptasemel haridust maapõueressursside valdkonnas ning teha midagi jätkusuutlikuma planeedi jaoks, siis on Maapõueressursid TalTechis sinu jaoks õige valik. Tule ja liitu meiega, avasta uusi võimalusi ja loo tulevikku maapõueressursside valdkonnas! Vastuvõtt kestab kuni 4. juulini 2023 kella 12.00. Esita avaldus täna!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.