IT-tudengite lahendused jõudsid häkatonilt otse elektroonikaettevõtetesse

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Nädalavahetusel toimunud häkatonil lahendasid Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) IT-tudengid ülesandeid elektroonika- ja asjade interneti valdkonnast. Nii mõnigi tudengite pakutud lahendus leiab ettevõtetes reaalset kasutust.

Häkatoni “Kognitiivne elektroonika nutika keskkonna jaoks” korraldaja, Tallinna Tehnikaülikooli elektroonikainstituudi professori Yannick Le Moulleci sõnul töötasid kümme võistkonda 48 tunni jooksul ettevõtete ja teadusasutuste väljapakutud ülesannetega.

“Ülesandeid pakkusid superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies, asjade interneti idufirma Thinnect, valvesüsteemide looja Crabsec, e-riigi baastehnoloogiaid pakkuv Cybernetica, asjade interneti tehnoloogia arenduskeskus Eliko ja Tallinna Tehnikaülikool. Kõik võistkonnad pakkusid välja lahendusi või ettepanekuid, mida ettevõtted saavad ise edasi uurida,” rääkis prof Le Moullec. “Mul on eriliselt hea meel, et osad meeskonnad said ettevõtetelt pärast häkatoni kutse, et lahendust edasi arendada.”

TalTechi IT-teaduskonnas on häkatonid ja projektiained oluliseks õppemeetodiks, mis annavad meeskonnatöö kogemuse piiratud aja ja vahendite tingimustes. “Tudengid saavad häkatonidel osalemisega kogemusi reaalsete, praktiliste probleemide lahendamisel. Ettevõtete jaoks on häkatonid hea võimalus leida innovatiivseid lahendusi teemadele, mis on küll olulised, kuid kipuvad jääma kiireloomulisemate ülesannete varju,” lisas Le Moullec.

Häkatonid on TalTechi tudengite seas väga populaarsed. Le Moulleci sõnul tekitas häkaton osades tudengites suuremat huvi elektroonikavaldkonna vastu. “Mõned tudengid uurisid ka võimalusi tegeleda sarnaste projektidega õppetöö kõrvalt,” sõnas Le Moullec.

Häkatonil uuriti asjade interneti põhise superkondensaatori loomist, visuaalse radari loomist, nutikate külade arendamist, otsisid lahendusi nutikale prügimajandusele. Muuhulgas uuriti, kuidas visualiseerida inimeste liikumist ruumis, et saada hea situatsiooniteave toas eakate inimeste tegevuste kohta, kuidas saavad välistingimustes olevate spordiradade andmed motiveerida inimesi neid radu sagedamini kasutama ning milline andur ja lahendus oleks kõige parem, et jälgida büroohoonete treppe ja lifte ning motiveerida inimesi sagedamini treppe kasutama.

Häkatonil osales 33 tudengit nii bakalaureuse-, magistri- kui doktoriõppest. Hackatoni korraldas Tallinna Tehnikaülikooli Thomas Johann Seebecki elektroonikainstituut. Häkaton korraldati kognitiivse elektroonika (COEL) Horizon2020 ERA-Chair projekti raames.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.