Virtuaalreaalsust näitavad läätsed saavad peatselt igapäevaseks nähtuseks

Foto:Shutterstock.

Bondi-filmidest pärit “Q-tehnoloogia” on varsti kinolinadelt pärisellu jõudmas. Nimelt on Ameerika idufirma Mojo Vision on juba mõnda aega välja arendamas virtuaalreaalsust kuvavaid kontaktläätsi, mille abil loodetakse ühel päeval nutiseadmed asendada.

Startupi sõnul on läätsede taga nähtus nimega “nähtamatu arvutimajandus”, mis kuvab kogu vajaliku info silmade ette. Displeile on võimalik tuua kõike mida kasutaja soovib, alates teavitustest kuni multimeediani.

Hiljutistel prototüüpidel näidati läätsedel videoid jalgratturitest, samal ajal kui ühes nurgas olid informatsioonikillud kasutaja südamelöökidest ja pulsist. Läätsed erinevad tavapärastest vaid veidi suurema paksuse tõttu.

Mojo Vision ei ole ainus firma, kes oma panused virtuaalreaalsuse letti paneb. Nii Samsung, Facebook kui ka Apple on samuti sarnaste lahenduste kallal töötamas. Teadaolevalt on kõigil arendustööd alles alguspunktis.

Mojo eesmärgiks on hetkel läätsedele kasutust leida meditsiiniturul. Firma teeb koostööd FDA’ga (Food and Drug Administration), et välja arendada lühinägelikele ning haigetele inimestele mõeldud läätsesid. Lõppeesmärgiks on esindajate sõnul muidugi tavalised tarbijaläätsed.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.