Tele2 on Euroopa kliimaliidrite edetabelis esikohal

Kliimamuutuste vastu võitlemine on Tele2 prioriteet.Foto: Shutterstock

Tele2 Gruppi tunnustati Financial Timesi ja Statista koostatud Euroopa kliimaliidrite 2023. aasta 500 Euroopa ettevõtte nimekirjas esikohaga.

Järjekorras kolmanda Financial Timesi ja Statista Euroopa kliimaliidrite edetabeli koostamisel võeti arvesse ettevõtete tulemusi heitkoguste vähendamisel. Punkte anti ka läbipaistvuse eest kogu tarneahela heitkoguse avaldamisel. Esikolmiku moodustavad telekommunikatsiooniettevõtted ja Tele2 saavutas 86,9 punktiga esikoha.

„Kogu meie ostetud elekter on roheline. Nii palju kui võimalik ostame toodetud roheelektrit, läbi rohesertifikaatide panustame aga roheenergia tootmisesse,“ näitlikustas Tele2 Eesti finantsdirektor ja juhatuse liige Kristina Penu.

Samuti on Tele2 vähendanud autoparki ja ärireisimist ning seadnud prioriteediks ringmajanduse. „Näiteks muutsime ka SIM-kaardi raami suurust ning toodame seda vaid ringlusse võetud plastikust,” ütles Penu, kelle sõnul investeeritakse ka järgnevatel aastatel aega ja raha kliimaneutraalsuse teekonnal.  

„Meil on au ja rõõm olla nimetatud Euroopa kliimaliidriks. Kliimamuutuste vastu võitlemine on Tele2 prioriteet ning oleme seadnud eesmärgiks saavutada oma tegevuses ja väärtusahelas 2035. aastaks nullilähedased heitkogused. Soovime olla jätkusuutlikkuse valdkonnas teerajajad ja selline tunnustus näitab, et oleme õigel teel,” sõnas Tele2 Grupi jätkusuutlikkuse juht Erik Wottrich.

Financial Timesi Euroopa kliimaliidrite täispikk nimekiri on leitav siit.

Tele2 Eesti kuulub rahvusvahelisse Tele2 Gruppi, mis pakub parima hinnaga kvaliteetseid side- ja kaabeltelevisiooniteenuseid rohkem kui 13 miljonile kliendile üle Euroopa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.