Tehnopoli blogi

Loetud päevad 50 000 eurose auhinnafondiga targa linna lahenduste konkursile taotluse esitamiseks

Foto: Tehnopol.

Targa linna lahendusi otsiva konkursi Tallinnovation tähtajani on jäänud vaid loetud päevad. Tallinna linn koos teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol ootavad konkursile projekte, mis muudaksid linna teenuseid ja keskkonda mugavamaks ning nüüdisaegsemaks nii elanikele kui ka külastajatele.

Tallinnovationile esitatud töödest parimad saavad esitleda oma lahendusi komisjonile, kuhu kuuluvad targa linna eksperdid nii Tallinnast kui Tehnopolist.

Maksimaalse toetussumma võib saada kolm lahendust, kuid oodatud on ka mitterahalist panust vajavad ideed, näiteks e-lahenduste testimine, andmete kogumine ja muu taoline. Lisaks saavad konkursi võitjad linnalt kontakte, nõuandeid ja Tehnopoli mentorite võrgustiku tuge. Innovatsioonifondi suurus 2020. aastal on 50 000 eurot. 

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on Tallinnovationi eesmärk tuua linnapilti nüüdisaegseid lahendusi, mis arendavad linna ja muudavad selle veel nutikamaks, inimsõbralikumaks, säästlikumaks ja avatumaks.

“Soovime elavdada linna ja tehnoloogiaettevõtete koostööd, avades ust uudsetele toodetele ja teenustele, millega linnaelanike ja -külaliste elu mugavamaks muuta,” sõnas Riisalu.

Konkursile oodatakse targa linna ideid, mis kas pakuvad toimivaid alternatiive kasutusolevatele lahendustele või toovad täiesti uue lähenemise järgmistesse fookusvaldkondadesse: turism, ringmajandus, kogukondlikud piirkonnad, e-teenused ja Tallinna-Helsingi koostöö. 

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol äriarenduse juhi Martin Goroško sõnul toetatakse targa linna lahendusi pakkuvaid ettevõtteid juba aastaid nii inkubatsiooni, äriarendusnõu kui testkeskkonnaga.

“Meie lõppeesmärk on muuta meid ümbritsev elukeskkond ja igapäevateenused nutikamaks, mugavamaks ja kestlikumaks. Selleks vajame leidlikke lahendusi pakkuvaid ettevõtteid, nende kasvu toetavat praktilist nõu, rahalist toetust ja testkeskkonda,” lisas Goroško.

Ta rääkis, et konkurss Tallinnovation on ideaalne võimalus lahenduse kiireks kasutuselevõtuks, tagasisidest lähtuvate täienduste tegemiseks ja maailmaturgudele viimiseks.

Targa linna lahendusi saab esitada kuni 24. augustini 2020. 
Konkursi kohta põhjalikumalt lugeda ja taotlusi esitada saab veebilehel: innovatsioonifond.tehnopol.ee  

Baltimaade suurima teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele. Selleks pakutakse terviklikku lahendust ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni kolmes fookusvaldkonnas: tark linn, rohetehnoloogia ja tervisetehnoloogia.

Tallinnovation on Tallinna linna rahvusvaheline innovatsioonibränd, mille eesmärk on kaasata ja tutvustada uudsete lahenduste kasutusele võtmist Tallinnas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.