Taiwan aitab Indoneesia põllumajandustööstusel parandada pestitsiidide pihustamise tõhusust, kasutades selleks droone. Indoneesiale tuleb nimelt appi projekt Smart City Taiwan, mis aitab töötada välja põllumajanduslike droonide piloot-dispetšerplatvormi ja tõsta kodumaiste droonide arvu Taiwanis enam kui 60%ni, vahendas Smart City press.
Põllumajandustööjõu nappus on olnud ülemaailmne krooniline probleem – kuna tööjõukulud kasvavad pidevalt, võib suure põllumaa eest hoolitsemine põllumeestele väga kalliks osutuda. Lisaks, kui tuleb põud või üleujutus, mis kogu saagi hävitab, võivad põllumehed kogu oma raha kaotada.
Seetõttu on nutikate põllumajandusseadmete, nagu põllumajandusdroonide, korjamisrobotite ja kahjuritõrjesüsteemide kasutuselevõtt, üks olulisemaid lahendusi tööjõuvajaduse vähendamiseks.
Kuigi põllumajandusdroonid on muutunud tänapäevases põllumajandustööstuses üha populaarsemaks, on nende kasutamisel veel mitmeid väljakutseid ees ootmas. Seni seisab põllumajandus silmitsi kahe peamise murekohaga. Üks valupunktidest on see, et droonipiloot saab pestitsiididega pihustada korraga ainult ühte drooni. Teiseks probleemiks on droonide pihustusala, mis jääb suuremahuliste pihustusseadmete jaoks väikseks ning ei pruugi vastata Euroopa, Ameerika ja Kagu-Aasia pritsimisvajadustele.
Siin tuli appi aga projekt Smart City Taiwan, mis aitas rajada Taiwani droonide tarnijal IoT-APPil nutikad droonide testimiskohad mitmes Taiwani piirkonnas – New Taipei Citys, Taoyuani linnas ja Yunlini maakonnas. Ettevõte loob Indoneesiasse põllumajandusliku pihustipargi, mis suurendab pestitsiidide pihustamise efektiivsust peaaegu 20 korda ning koolitab välja 220 droonipilooti Taiwanis ja Indoneesias.
Koos Taiwani Chung Yuani ülikooliga on plaanis luua mitu uut idufirmat ning viia osa IoT-APP ärist Indoneesiasse. Lisaks on ettevõte teinud koostööd Indoneesia IPB ülikooliga, et sõlmida pilootkoolitusleping, millega aidata riigil koolitada põllumajanduspritsipiloote ja ehitada samal ajal umbes 50 hektarit näidispõllumaad.
Luues Indoneesiasse põllumajanduslik pritsimispark, suudab iga droon pritsida ligi 20 hektarit päevas, parandades seeläbi pritsimise efektiivsust ligi 20 korda.