Iirimaal tehti puudega inimestele nutikas parkimisrakendus

Rakendusest on kasu nii juhtidele kui keskkonnale.Foto: Shutterstock.

Iirimaa Limericki maakonna kohalik omavalitsus on riigis esimene, mis hakkab kasutama parkimisrakendust SpaceFinder, mille eesmärk on leida parkimiskohti invaliididele, vahendas uudisteportaal RTE

Rakenduse töötas välja kohalik ettevõte ParkMagic ja seda toetab ka Iirimaa puuetega juhtide assotsiatsioon. Limericki linna liiklusosakond paigaldas kesklinna invaparkimiskohtadele väikesed andurid, mis annavad juhile reaalajas teada, kas koht on vaba või mitte. 

“Peale selle, et pakkuda juhtidele parkimiseks paremaid võimalusi, saame kasutada teavet ka kohtade kasutamise analüüsimiseks, et juhtidele tulevikus paremaid parkimisvõimalusi luua,” sõnas Limericki linna ja maakonna linnapea Cllr Daniel Butler. 

ParkMagic-i tegevjuht Paul Fitzgerald sõnas, et rakendusest on kasu nii autojuhtidele kui keskkonnale – kasutades uusimat tehnoloogiat saab säästa nii aega, kütust kui stressi.

“Paljude meie liikmete ja teiste puuetega juhtide kogukonna jaoks võib juurdepääsetava parkimiskoha leidmine olla uskumatult keeruline ja aeganõudev kogemus,” ütles Iirimaa puuetega juhtide ühenduse kommunikatsioonijuht Richard Ryder. Seisukohta kinnitas ka autojuht ja ratastoolikasutaja Steven Casey, kes lisas et puuetega juhid peavad parkides palju ette planeerima ja see võtab tohutult aega.

“Sageli võib see tähendada palju otsimist ja mõnel juhul raisatud teekonda, kuna juht on sunnitud koju tagasi pöörduma ja hiljem uuesti proovima,” rääkis Ryder.

Iirimaa puuetega autojuhtide ühendus palub nüüd kõigil kohalikel omavalitsustel teenuse rakenduse kasutamist kaaluda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.