Pehmejalgne päästerobot võib vajadusel appi roomata

Foto: San Diego ülikool

San Diego ülikooli teadlased töötasid välja uue pehmejalgse roboti, mis suudab nii kõndida kui ka roomata ning seda ka keerulisel maastikul või kitsastes oludes, tehes sellest ideaalse päästeroboti.

Robot on valmistatud 3D-printeri abiga, mis suudab printida nii kõvasid detaile kui ka osasid, mis on pehmemad ja painduvad. Nende osade liitmisel oli teadlastel võimalik luua robot, mis võib kunagi päästeoperatsioonid oluliselt lihtsamaks muuta.

Robot liigub neljal jalal. Iga jala sees on toru, mis täitub vastavalt vajadusel õhuga. Erinevaid jalgu erinevatel hetkel täites suudab robot edasi liikuda. Vajadusel oskab see ka roomata, et pääseda läbi kitsastest kohtadest, näiteks võib see takistuse alt läbi roomata.

Seadme saaks varustada sensorite ja kaameratega, et seda kunagi päästeoperatsioonide juures kasutada. Kuna väike robot saab ligi ka kohtadesse, kuhu inimesel võiks olla keeruline pääseda, saaks seda kasutada info kogumiseks kõige keerulisemates olukordades.

Hetkel on robot veel arendusjärgus ja liigub üsna aeglaselt, kuid ilmselt aja jooksul muutub see kiiremaks ning võib jõuda ka laiemasse kasutusse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.