Kui veebi tervise suhtes tekkis kahtlus: viis tööriista, millega testida tasuta oma veebi turvalisust

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui oled arendaja või kodulehe omanik, siis on vajalik teada, kas kodulehel on kõik uuendused paigaldatud, kas kasutatakse turvalist tarkvara ja kas ikka kõik seaded on paigas nii, et keegi pahatahtlik sisse murda ei saaks. Selleks, et kõike seda testida, on olemas mõned lihtsad tasuta tööriistad.

Siin on viis tasuta vahendit, millega oma kodulehe turvalisust kiirelt hinnata.

SSL Server Test

Ilmselt pole vaja üle korrata, et privaatsete andmete ja salasõnadega koduleht vajab turvalist SSL-ühendust. Kui kodulehe veebiaadress algab tähtedega https, siis tundub kõik korras olevat. Nii ongi enamuse teenusepakkujate juures. Selleks, et veenduda, kas kõik on SSL-i turvalisusega parimas korras, tee läbi lihtne test, mis annab rohelise tulemuse, kui SSL-iga on hästi.

Scan My Server

Pisut keerulisem test nõuab e-posti aadressi sisestamist, kuhu saadetakse tulemused ja tahab ka kinnitust, et oled saidi omanik – selleks tuleb oma kodulehe koodi pista Scan My Serveri logo. Nii välditakse pahalaste katsetamist võõrastest serveritest turvaaukude leidmisega. Tulemus saadetakse meilile ja sealt saab välja lugeda, kas kasutad uusimat ja turvaaukude-vaba sisuhalduse versiooni, ega ei ole koodis mõnda tuntud turvaauku ja ka paljude tuntud pahavarade suhtes kontrollitakse veeb üle.

Sucuri

Üheks populaarsemaks peetav lihtne veebitest nõuab vaid veebiaadressi sisestamist ja annab muuhulgas teada, kas sinu kodulehte pole juba kuhugi mustadesse nimekirjadesse pandud. Tavaliselt satub see neisse siis, kui keegi on veebi sokutanud mõne pahavara või serveri aadressilt spämmi laiali saatnud. See teenus kipub veidi peale suruma oma toodet – Sucuri Firewalli ja annab tulemüüri puudumise eest mõnikord asjatuid hoiatusi.

Quterra

Põhiliselt pahavarale keskenduv sait teeb esmase skanni vaid veebiaadressi sisestades, põhjalikum uurimine on registreeritud kasutajatele. Sellegi saab mingis osas täiesti tasuta. Testimine võtab rohkem aega, testitavad veebisaidid peavad ootama n-ö elavas järjekorras. Testitakse ka mustades nimekirjades olemist.

Detectify

Teenuse taga on üle saja eetilise häkkeri, kes vabatahtlikut testivad veebe ja täiendavad skannerit pidevalt uute ohtude avastamiseks. Automaatne test kontrollib saiti üle 700 avastatud turvavea suhtes. Teenus on kuutasuline, kuid pakutakse ka 14-päevast tasuta perioodi enne püsiva skanneri paigaldamist.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.