WordPress on maailma populaarseim sisuhaldus, kuid siiski on kõhklejaid, kes kahtlevad selles valikus. Tavaliselt on need kahtlused seotud viie müüdiga, millel lähemalt uurides ei olegi väga alust.
Esimene müüt: see on vaid blogikeskkond
Tõsi, WordPress loodi kunagi tasuta blogikeskkonnana, milleks seda algselt ka kasutati. Kuid õige pea selgus, et maailmast puudub selline lihtne ja loogiline sisuhaldussüsteem, mida igaüks oskaks paigaldada ning praeguseks on WordPressil lisavõimalusi nii palju, et seda saab kasutada ükskõik mis otstarbeks. Kui tõesti midagi väga spetsiifilist ei leidu, siis ka Eestis on kümneid veebiagentuure, kes mõistliku hinnaga puuduva mooduli valmis programmeerivad.
Teine müüt: tasuta asjadel on kehv tugi
WordPress on tõesti tasuta ja selle saab ühe nupuvajutusega oma Veebimajutuse kontole installida. Tavaliselt tegeleb selliste tasuta tarkvaradega mingi kogukond, kes vabatahtlikult asja haldab ning paljudel ongi tekkinud mulje, et ka WordPressiga on nii. See tähendab, et kindel ei saa kunagi olla, millal ja mis kvaliteediga nõu saab. Ja eriti veel – kas eesti keeles saab, kui vaja?
Tegelikult on WordPressil kõige parem tugi üldse tasuta sisuhalduslahendustest, sest selle tundjaid on kõige rohkem nii arendajate kui kasutajate seas. Alusta WordPress.org lehelt, kus on pea kõik küsimused ilmselt juba vastatud ja kui pole, saab foorumist küsida. Lisaks on olemas kümneid teenusepakkujaid, kes aitavad keerulisemate küsimustega.
Kolmas müüt: see pole piisavalt valmis e-äri platvorm
E-äriks on loodud palju keerukaid kommertsplatvorme, kus saad kergelt oma e-poe ja e-äri püsti panna. WordPress polnud algselt selleks loodud. Kuid ometi tehakse WordPressis ka korralikke veebipoode ja kuna sisuhaldussüsteemi kood on kõigile vaba, saab igaüks seda just oma soovide järgi moodulite kaudu edasi arendada. Nii ongi WordPressile terve hulk e-äri mooduleid, millest parimaid on hinnatud näiteks selles artiklis.
Neljas müüt: see on ebaturvaline, kuna kõik tahavad seda häkkida
Tõsi, ise arendatud veeb võib võõrale esmapilgul piisavalt keeruline tunduda, et ei oskagi kohe kuskilt häkkima hakata. WordPressi kasutavad pea kolmandik kõigist veebisaitidest ja kui oled selle tõesti ebaturvaliseks teinud, siis leitakse need turvaaugud kiiresti üles. Samas on üle kümne aasta tegeletud kõigi iseenesestmõistetavate lappimistega ja kui keegi avastab mõne uue turvavea, parandatakse see väga ruttu ära. Samuti on olemas terve rida turvamooduleid (vaata näiteks siit) ja õpetusi, mida teha, et sinu saiti ära ei häkitaks.
Viies müüt: WordPress on väikestele saitidele, suure liiklusega see ei pea vastu
Tegelikult on WordPressile olemas kõik vajalik ka ootamatute koormushüpete talumiseks: optimeeritud kood andmebaaside poole pöördumiseks, puhvrit majandavad lisamoodulid ja koormusejagajad. Olgu selle tõestuseks 40+ maailmakuulsaid väga suure liiklusega veebisaite, mis jooksevad WordPressi peal.
Proovi WordPressi tasuta: wp.veebimajutus.ee
Alusta oma kodulehega: veebimajutus.ee/wordpress-koduleht
Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.