Ümbersuunamisega saab kasutajaid ühelt veebilehelt teisele suunata, kui selleks vajadus tekib. Põhjuseid võib olla mitmeid, kuid eesmärk on üks – muuta kasutaja liikumine mugavamaks ning viia nad õigesse sihtpunkti.
Milleks ümbersuunamine hea on?
Ametlikult on olemas kahte tüüpi internetiaadressi suunamist. Koodiga 301 tähistatakse püsivat suunamist ning koodiga 302 ajutist. Pealtnäha ei ole tavakasutajatel vahet, millist kasutatakse, vahe tuleb sisse otsingumootorite jaoks. Püsivat suunamist kasutatakse tavaliselt juhul, kui soovitakse vana leht kustutada, ajutist suunamist aga lühiajaliselt, näiteks veebilehe hooldustööde tegemiseks.
Enamlevinud põhjus, miks kasutajaid ühelt lehelt teisele ümber suunatakse, on, kui vana aadress mingil põhjusel enam ei toimi. Samamoodi on see kasulik juhul, kui soovitakse kasutada juba olemasolevat sisu, aga ei taheta seda täielikult teisele lehele dubleerida, või kui mõni alamleht on katki ja soovitakse liiklust sellelt eemale juhtida.
Tihti kasutatakse ümbersuunamist ka visuaalselt kenama stiili hoidmiseks. Näiteks võib õige lehe lingi nimetus olla väga pikk ja lohisev, suunamiseks mõeldud aadressi abil saab seda aga ise stiliseerida. Kui aga kasutaja satub tühjale lehele, mille sisu on liigutatud, kuvatakse talle enamasti 404 tõrke teavitust. Seda saab küll kaunilt presenteerida, kuid ümbersuunamine annab võimaluse kasutaja sujuvalt õigesse kohta edasi suunata.
Kuidas ümbersuunamist kasutada?
Ümbersuunamist saab kasutada mitut moodi. WordPressis on võimalik see lahendada pistikprogrammide abil, üheks selliseks on Yoast. Sisuhaldussüsteemis Wix on see võimalus juba sisse ehitatud.
Zone’i kasutajad saavad nende juures registreeritud domeeni suunata mõnele teisele aadressile virtuaalserveri teenust tellimata – hea mugav lahendus, mille kohta on koostatud ka eraldi õpetus. Selle kasutamiseks suundu Zone tehnilise abi lehele. Seal saad veenduda, et teed vajalikud toimingud õigesti.