Kuidas veebilehele QR-koodi luua?

QR-kood ehk ruutkood on viimastel aastatel palju populaarsust kogunud, kuna võimaldab kiiret juurdepääsu tooteinfole, kus neid kasutatakse. Samuti saab seda kasutada näiteks visiitkaartide jaoks või kodulehtede avamiseks. Viimase puhul on see nutikaks vahendiks oma veebilehe turundusstrateegias. Kuidas QR-koodi kõige kiirem ja mugavam teha on?

QR-koodi kasutamiseks on tarvis kaameraga nutitelefoni või veebikaamerat. Iga kood on unikaalne ja kui kaamera on selle tuvastanud, oskab ta sealt välja lugeda vajaliku info, mis aitab kasutaja edasi konkreetse toote või veebileheni.

Ruutkoode on kahte tüüpi: dünaamiline ja staatiline. Vahe on selles, et esimest varianti on võimalik hiljem muuta, kuid staatilise puhul seda teha ei saa.

Dünaamiline ruutkood pakub seega rohkem paindlikkust, näiteks kui muuta tihti kodulehe viiteid või liigutada tooteid kategooriate ja alamlehtede vahel. Staatilised ruutkoodid sobivad aga näiteks kampaanialehtede jaoks. Dünaamiline QR-kood võimaldab koguda ka kasutusstatistikat ja nii paremini selle kasutusinfot analüüsida.

Lihtsaim viis staatilise QR-koodi loomiseks on kasutada näiteks Chrome’i veebilehitsejat, kuhu see võimalus on juba sisse ehitatud. Selleks ava veebileht, millest ruutkoodi soovid ja tee hiirega paremklõps. Avanenud menüüst kasuta valikut “Create QR Code for this Page”.

QR Code Generator annab aga rohkem võimalusi ning laseb lisaks staatilisele koodile luua ka dünaamilise. Küll aga peab sel juhul kasutama teenuse Pro versiooni, mis on tasuline. Kasutajad saavad valida erinevate kujunduste vahel ning lisada koodile ka näiteks logo.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.