Kuidas valida kodulehele parim WordPressi teema?

Teatavasti on WordPress üks populaarsemaid kodulehe halduse platvorme ning igasuguseid pistikprogramme ja teemasid on interneti avarustes mustmiljon. Kuidas enda jaoks see õige leida ja millest alustada?

Kust teemasid leida?

Alustuseks on hea teada, kust omale sobivaid teemasid leida. Kõige lihtsam ja kiirem viis on alustada WordPressi enda valikust, mille leiab nende kodulehelt. Selle valiku eeliseks on kindel teadmine, et teema järgib kõiki vajalikke parameetreid, mis WordPress on ise ette andnud, ning toimib eeldatavasti ka murevabalt.

Lisaks on aga veel mitmeid veebikeskkondi, mis on spetsialiseerunud just WordPressi teemadele. Tuntumad nende seast on näiteks Studiopress, Elegantthemes ja Astra. Viimase kahe puhul on tegu eraldi teemadega, kuid mõlemad võimaldavad väga suurel määral kodulehe komponente, väljanägemist ning muid parameetreid ise muuta.

Mille järgi valida?

Alustuseks tuleks paika panna, mis tüüpi lehega on tegu ning milliseid funktsioone oleks sellest lähtuvalt tarvis. E-poe puhul on hea, kui teemal oleks olemas juba mingi baaslahendus. Näiteks WooCommerce’i platvormi kasutajate elu muudab alguses oluliselt kergemaks teema valik, kuhu see on juba sisse ehitatud.

Tähelepanu tasuks pöörata ka ühilduvusele erinevate pistikprogrammidega, eriti sellistele, mida plaanid kodulehel kasutada. Samuti tuleks veenduda, et teema toetaks reageerivat veebikujundust ehk et sisu kuvatakse kõigil platvormidel ühtemoodi, olgu selleks suur arvutiekraan või pisem nutiseadme oma.

Lõpuks tasuks teema valikul tähelepanu pöörata ka selle kujundusele. Kuigi ilu on vaataja silmades ja neid vaatajaid kipub olema väga palju, võiks hea veebileht olla kergesti loetav, lihtsasti leitavate menüüde ja elementidega ning järgida võiks põhimõtet, et vähem on rohkem. 

Kui tulevikus on soov veebilehte muuta või täiendada, siis tasuks teema valikul ka selle ettevõtmise lihtsust silmas pidada.

Mida veel jälgida?

Kuigi palju teemasid on tasuta saadaval, pakutakse ka selliseid, mille eest peab maksma. Üldjuhul on suurem osa tasuta teemasid igati mõistlikud, kuid neil võivad olla ka omad miinused. Kindlasti tasuks uurida, kas välja valitud tasuta teemat uuendatakse regulaarselt ning kas kõik vajalikud funktsioonid oma kodulehe loomiseks on olemas.

Tasuliste teemade puhul on enamasti arendaja-poolne tugi murede lahendamisel suurem ning kasu saab lõigata ka asjaolust, et valitud teema on teistest unikaalsem ning kergemini eristuv.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.