Põhjused, miks su kodune netiühendus aeglane on

Isegi kui kodus on kasutusel kiire või väga kiire internetiühendus, võib ühel hetkel tunduda, et see ei saa koormusega hakkama. Põhjusi selle jaoks võib olla mitu, lisaks aeglasele ühendusele näiteks ka vananenud seadmed.

Kontrolli ühenduse kiirust

Alustada tasuks sellest, et selgeks teha koduse interneti võrguühenduse kiirus. Järgmise sammuna tasub uurida, kas reaalsed üles- ja allalaadimise kiirused vastavad ka lubatule. Selle jaoks on olemas eraldi programmid, millega ühendust mõõta.

Ühe sellise testi leiab Speedtest.net veebilehelt. Oleme Zone’i blogis kiiruste mõõtmise kohta juba varasemalt kirjutanud, saad selle kohta täpsemalt lugeda siit.

Taaskäivita võrguseadmed

Teinekord võib aeglase või katkendliku ühenduse põhjustajaks olla ka ruuter, mis kodust internetiühendust laiali jagab. Kui kahtlused sellele langevad, tasub alustada ruuteri välja ja sisse lülitamisest. Tihti ei pruugigi põhjus muus olla ning seadme seadistused vajavad lihtsalt taaskäivitust.

Muidugi tasub võrku ühendamiseks vajalik kodune riistvara kriitilise pilguga üle vaadata. Kui tegu on väga vanade seadmetega, on mõistlik kaaluda nende uuendamist. Samuti võib probleemide jätkumisel abi saada ruuteri seadistuste üle vaatamisest ning muutmisest.

Suur võrgukoormus

Kui koduseid võrguühenduse kasutajaid on palju, võib koormus tõusta märgatavalt. Eriti tegevuste puhul, mis nõuavad suuremaid kiiruseid. Enamasti on nõudlikumad mängud, erinevad voogedastusplatvormid ja failide alla laadimine.

Sellisel juhul tasub üle vaadata oma internetipakett ning kui taoline koormuse tõus on regulaarne, kaaluda selle suurendamist või reguleerida nõudlike rakenduste ja teenuste kasutamist koduste kasutaja seas.

Vaata üle oma seadmed ja nende turvaseadistused

Kuigi esimese hooga võib kahtlustada aeglast ühendust, ei pruugi see alati olla kurja juureks. Kui muud tegevused ei aita, siis tasub pilk heita hoopis nendele seadmetele, mida võrgus kasutatakse ning mis oma tööga hakkama ei saa.

Arvutite puhul võivad aeglast ühendust põhjustada ka programmid, mis ei toimi korrektselt, vähene mälumaht või halvemal juhul ka viirused. Viimase puhul kasutavad pahalased viirusega nakatunud arvutite jõudlust ning võivad suures mahus andmeid edastada üle interneti.

Seega on mõistlik oma nutiseadmete turvaseaded üle käia ja potentsiaalsed ohud eemaldada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.