Kuna infosüsteemi tuum peitub selles, et see aitab otsustajatel teha paremaid otsuseid, on see lõppkokkuvõttes kasulik kõigile Eestis elavatele inimestele. Süsteemi loomise taga on riigi situatsioonikeskus (SITKE), mille olemasolust ei ole samuti seni avalikult väga räägitud. SITKE juht Lauri Luht andis Geeniusele süsteemist detailse ülevaate, kuid palus, et enamik nähtust ja kuuldust jääks vaid ajakirjaniku enda teada.
Märksõnadena saab situatsiooni infokogumise analüüsi süsteemist ehk SITIKASst välja tuua, et see kasutab masinõpet ja neurovõrke, mis tähendab, et tegu on tehnoloogiliselt arenenud süsteemiga. Vandenõuteoreetikud võivad rahuneda — SITIKAS ei võimalda kellegi järel nuhkida, koguda andmeid ega koostada andmebaase. Enamik seal olevast infost on avalik ehk leitav iga inimese poolt.
Tehnoloogiliselt arenenud süsteemi sisu on salastatud
Lauri Luhti juhitud SITKE toetab igapäevaselt peaministrit ja valitsust ning teeb koostööd politsei- ja piirivalveameti, päästeameti ja kaitseväega. Samas Luht rõhutas, et tegu ei ole julgeolekuasutusega.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.