Suur lugu

Kes te olete ja mida te meist tahate? Geeniuse suure lugejaküsitluse tulemused

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
geenius_logo_suur-3.png

Suve alguses korraldasime internetis suure lugejaküsitluse, kus palusime kõigil oma headel lugejatel vastata mõnedele küsimustele ja anda meile soovitusi. Nüüd jagame selle tulemusi ka teiega.

Me teeme Geeniust ikka eelkõige lugejate pärast ning seetõttu oli eriti hea meel, et vastajaid kogunes määratult suur hulk, lausa üle 800. Veelgi suurem oli aga üllatus, kui hakkasime tulemusi vaatama. Selgus, et Geenius meeldib lugejatele lausa niivõrd palju, et meil toimetuses hakkas natuke hirmus.

99,5 protsenti vastajatest ütles, et Geenius meeldib neile. Meie heakskiiduprotsent on seega suurem kui Põhja-Korea liidril, mis on päris vägev tulemus. 96,7 protsenti teist ütleb, et Geenius on tehtud just teiesuguse lugeja jaoks ning lausa 99,8 protsenti ütleb, et Geeniust teevad inimesed, kes saavad aru, millest nad kirjutavad ja orienteeruvad tehnoloogiamaailmas hästi.

Meil on ka väga hea meel, et leidsime Geeniusega üles need lugejad, keda me algusest peale tahtsime. Kolmveerand teist ütleb, et on oma tutvusringkonnas tehnoloogia alal arvamusliider: just teie käest küsivad sõbrad-tuttavad tehnoloogiaasjades nõu või uurivad enne mõne seadme ostmist, kas see on ikka hea mõte.

Samuti on kolmveerand teist need, kes uusi tehnoloogiaid esimesena uudistama tõttavad ehk early adopterid. Seega kirjutame me Geeniust järelikult täpselt sellistele lugejatele, nagu me enne Geeniuse loomist pea aasta aega tagasi mõtlesime, et tahaksime kirjutada. Aitäh teile, et olete meid üles leidnud.

Vastupidiselt ehk laialt levinud arvamusele ei ole kõik Geeniuse lugejad mehed, vaid ligi kolmandik on naised. Ja vastupidiselt ehk teisele laialt levinud arvamusele ei loe Geeniust ainult väga noored inimesed, vaid kaks kolmandikku meie lugejatest on vanuses 26-45. Ja kui veel võimalikke müüte ümber lükata, siis Geeniuse tüüplugeja ei ole patsiga poiss: IT-inimesi on meie lugejatest 15 protsenti, enamus on nii-öelda tavalised inimesed. Kolmveerand meie lugejatest teenib Eesti keskmist palka või suuremat.

Me saime küsitlusest ka hulga väärtuslikku tagasisidet, mida me oleme juba arvesse võtnud ja millest lähtuvalt teeme sügisel veelgi väiksemaid muudatusi oma töös. Samuti saime väga palju patsutusi õlale ja julgustust Geeniust sama hooga edasi teha. Võite kindlad olla, et seda me ka teeme.

PS. Lubatud auhinnaloos tuleb ka, järgmise nädala alguses anname võitjatele teada.

Kes soovib lugejaküsitluse tulemuse graafikuid vaadata, näeb neid siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.