Muuda oma telefon praktiliseks reisiassistendiks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
fli26w5vxu.jpg

Kas sa tahaksid reisida nagu VIP, kelle jaoks on 24 tundi olemas abivalmis assistent? Seda pole üldsegi raske teha, sest sinu telefon oskab nende äppidega koostada sulle reisikava, juhatada õigel ajal sadamasse või lennujaama ning aidatakõigi asjaajamistega asjanagu professionaalne concierge.

TripIt

TripIt ongi nagu erasekretär, kes hoiab koguaeg käeulatuses mappi reisidokumentidega. Sisuliselt on tegu äpiga, mis koondab kogu sinu reisiks vajaliku info kokku ja esitleb seda ülevaatlikul ning mugaval moel. Kõlab nii, et ma võiksin ju sedasama teha vana hea Exceli abil? Võib, aga TripIt on mugavam lahendus kahel selgel põhjusel.

Esimene suur pluss ongi see, et äpp annab kompaktse ülevaate kogu reisist. Kui TripItisse lisada kõik broneeringud ja muud reisiandmed, näitab see näiteks mis kell tuleb minna lennujaama või sadamasse, milline lend või laev millisest väravast seal väljub, kaua sõit kestab, kus on sihtkohaks oleks lennujaam või sadam, kuidas sealt jõuda sihtkoha hotelli, kus asub autorendi kontor ja mille alusel sealt auto saab, mis kus restoranis on reserveeritud õhtusöögilaud ja nõnda edasi.

Selle kõige juures võib tekkida mõte, et kui kogu see päevakava käsitsi äppi sisse trükkida, võib see olla päris tüütu. Just siin ilmnebki TripIti teine võlu: e-postkastis olevad reisibroneeringud saab edastada TripIti meilile, kus need võtab vastu algoritm, mis e-kirjad läbi loeb ja sealt ise andmed TripIti kontosse reisikavasse paneb. Nii on reisikava koostamise protsess automaatne. TripIt oskab automaatselt “lugeda” väga paljude suuremate reisifirmade broneeringukirju alates Booking.com-ist lõpetades Adria Airwaysiga, aga kui tegu on mõne väiksema firmaga, siis tuleb selle andmed siiski käsitsi äppi panna.

Kogu see lõbu on tasuta, tasulise Pro versiooni puhul saab reaalajas teavitusi näiteks lendude kohta ja muid lisahüvesid.

Link: TripIt

Kayak

– Kallis, läheme täna õhtul reisile!
– Täna õhtul? Meil pole ju pileteid…

Vaatab Kayaki.
– Maltale saaksime praegu 153, Lissaboni 149 ja Oslosse 38 euroga.
– Fjordid, siit me tuleme!

Kayak on nagu mitmekülgne reisibüroo ühes äpis. Siin on lihtne valida parimad pakkumised reisi kõigiks osadeks: broneerida lennukipileteid, valida rendiauto ja hotellituba.

Tegu on vahendajaga ning isegi vahendajate vahendajaga. Näiteks autorendi puhul vaatab Kayak üle kõik suuremate ja väiksemate teenusepakkujate autod, mida sihtkohas rentida saaks. Kas vajutada“Rendi”nuppu Kayakis või minna edasi mõne teenusepakkuja kodulehele, see on juba otsija viitsimise küsimus.

Ka lendude puhul kogub Kayak kokku erinevate teenusepakkujate piletid. Kes tahab parimat hinda, võib leida siit kombinatsioone, mis paneb kokku näiteks nii airBalticu kui Ryanairi – kahe soodsa lennufirma pakkumisi kombineerides võib pisku eest jõuda Euroopa nurkadesse või kaugemalegi.

Kayakile on ka paar head alternatiivi, mis erinevad põhiliselt kasutajaliidese poolest. Samasugused universaalsed äpp-reisibürood on Skyscanner ja Momondo.

Link: Kayak

App in the Air

Sõnamäng teemal“up in the air” (kõrgel õhus) vihjab, et see äpp on puhtalt lennureisija abimees. Oma lennu numbri sisestamise järel näeb esiteks lennureiside elementaarset infot: kus on lennujaam, mis kell pead kohal olema, milline on õige terminal ja värav. Kui lennustaatus muutub (lennule registreerimine nüüd avatud!) annab äpp sellest märku isegi siis, kui internetiühendust pole. Selleks kõlbab vana hea SMS.

Aga siin on terve müriaad lisavõimalusi: kui lendad Euroopas ja reis tühistatakse, leiad kohe võimaluse esitada valurahataotlus; kui interneti check-inavaneb, saad meeldetuletuse, et kohe parim istekoht ära võtta; mõne lennufirma puhul saad isegi oma pagasi teekonda jälgida; loetle tunde ja minuteid, kui palju oled kokku õhus veetnud; kus selles lennujaamas on parimad kohad oma telefoni laadimiseks või tasuta wifisse pääsemiseks…

Kuigi eriti hea see äpp oma kodumaal USAs, on App in the Air abiks ka ülejäänud maailmas, mh Euroopa suuremates transpordisõlmede ja lennufirmade kaudu reisides. Ja kui oma lennunumbri äppi toksimine on tüütu, siis App in the Air ühildub ka ülalmainitud TripItiga, kust saab automaatselt lennuandmed.

Link: App in the Air

Citymapper

Google Maps ja teised kaardirakendused on universaalsed abimehed võõras linnas toimetulekuks, aga Citymapper on teistsugune. See on äpp, mis on justkui kohalik abiline, kes linna eripärasid tunneb.

Citymapperi sisu ja võimalused on hoolikalt viimistletud valitud linnade jaoks, seda ei saa kasutada kõikjal. Äpi toimkond töötab suure hoolikusega valitud linna transporditaristu läbi ja lisavad selle alles siis äppi.Nii ongi, et Citymapperiga saab reisida praegu ainult maailma 34 linnas (nendest 15 Euroopas).

Tulemuseks on ilmselt nendes linnades parim linnatranspordi rakendus. Citymapper hõlmab kõiki transpordiviise, näiteks paljudes linnades pakutavaid rendijalgrattaid, ning annab kasulikke lisajuhiseid.

Tahad Londonis oma hotellist Big Beni juurde minna? Citymapper ütleb, et jalgsi kulutaksid 183 kalorit, aga rendirattaga 101 kalorit (aga oleksid kohal 16 minutit varem). Takso maksaks 13 naela, kiireim metroosõit kestaks 29 minutit, aga ainult kahekordsete bussidega sõites kuluks 32 minutit. Väljas sajab? Võta“Rain safe” marsruut, millega oled kõige vähem lageda taeva all.

Link: Citymapper

Google Translate

Ingliskeelse etiketiga pakend…

…mille äpp tõlgib lennult näiteks tšehhi keelde.

Viimane abimees on ilmselt paljudele tuttav, kuid selles on üks võrdlemisi uus lisafunktsioon, millega Google Translate toimib nagu kohalik sünkroontõlk.

Nimelt kasutab Google’i tõlkerakendus telefoni kaamerat ja tekstituvastust. Kui äpis vajutada kaamera ikoonile, läheb äpp justkui pildistamisrežiimi. Kuid fotode tegemise asemel otsib äpp hoopis sõnu. Kui telefon suunata näiteks mõnele tänavasildile, restoranimenüüle või pealkirjale, tõlgib äpp justkui võluväel sildi ära.

Kui tahad rändlustasude peale kokku hoida, lae alg- ja sihtkeel enne kasutamist alla. Näiteks wifi võrgu levialas olles tuleks märkida, et tahad tõlkida portugali keelest inglise keelde ja ühe korra funktsiooni katsetada. Edasi saab seda kasutada juba ilma internetiühenduseta.

Link: Google Translate Androidis, iOSis

Nutikalt reisimine on Geeniuse rubriik, mis tutvustab võimalusi tehnika abil reisimist paremaks teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.