Xiaomi säästubränd Redmi uuendas Note-seeria telefonide valikut

Redmi Note 13 seeria
Redmi Note 13 seerias on lausa 5 uut telefoni.Foto: Xiaomi

Xiaomi toob Euroopas müügile oma säästubrändi Redmi populaarse Note-seeria uued mudelid. Redmi Note 13 seeria sisaldab seekord lausa 5 mudelit. Viiest telefonist kaks on veel 4G toega ning ülejäänud kolm pakuvad ka 5G tuge.

Sarnaselt varasemate aastatega on soodsamate Redmi Note 13 ja Redmi Note 13 Pro 4G versioonidel erinevad protsessorid, mis on muude omaduste poolest praktiliselt identsetes 5G versioonides leiduvatest veidi nõrgemad. Võrreldes eelmise aasta Redmi Note 12 seeriaga on kõigi mudelite protsessorid saanud korraliku uuenduskuuri.

Kõigil viiel mudelil on sel aastal 120 Hz värskendussagedusega AMOLED-ekraanid. Eraldusvõime ja heledus aga erinevad. Soodsamatel mudelitel on 1080p eraldusvõimega ekraanid, Redmi 13 Pro ja Pro+ said aga 1220p ekraanid. Soodsamate versioonide ekraani heledus on kuni 1000 nitti, Redmi 13 Pro 5G ja Redmi Pro+ 5G-l aga kuni 1800 nitti. Erinevus on ka ekraani kaitsva klaasi kvaliteedis. Soodsamatel mudelitel on kasutusel Gorilla Glass 3 või Gorilla Glass 5, Pro mudelitel aga Gorilla Glass Victus.

Neljal soodsamal mudelil on IP54 tolmu ja niiskuskindlus, valiku tipus oleval Redmi Note 13 Pro+ on aga saanud IP68 tolmu- ja veekindluse. Sõrmejäljelugeja on liikunud toitenupust ekraani sisse. Erandiks on siin Redmi Note 13 5G, mille sõrmejäljelugeja on endiselt peidus toitenupus.

Tavalised Redmi Note 13 versioonid saavad minimaalselt 6 GB muutmälu ja 128 GB salvestusmälu. Saadaval on ka 8/256 GB mälukonfiguratsiooniga versioonid. Pro-seeria mudelitel on aga rohkem mälu. Neist tehakse 8/256 GB ja 12/512 GB mälumahuga versioone.

Soodsamad mudelid said ka veidi paremad põhikaamerad. Tavalise Redmi Note 13 kaamera on 108-megapikslise sensoriga. Pro-seeria mudelitel on aga eelmise aasta Redmi Note 12 Pro+ versioonilt tuttav 200 Mpx kaamera. Paremad protsessorid lubavad nüüd aga pakkuda kõikidel versioonidel paremat kadudeta digitaalset suumi. Kõikidel Redmi Note 13 seeria mudelitel on ka 8 Mpx ülilainurkkaamera, 2 Mpx makrokaamera ning 16 Mpx selfikaamera. Need on kõik samad, mis olid kasutusel ka eelmisel aastal.

Suur aku ja kiire laadimine

Neljal uuel telefonil on 5000 mAh mahutavusega aku. Kummaliseks erandiks on 5100 mAh aku Note 13 Pro 5G-l. Tavaliste versioonide laadimisvõimsus on 33 W, Pro seeria mudelitel 67 W ning Pro+ versioonil eriti kiire 120 W. Juhtmevaba laadimist ei pakuta endiselt ühelgi mudelil. Samuti puudub kõikidel mudelitel eSIM.

Sarnaselt eelmise aasta mudelitega on ka seekord Redmi telefonidel kasutusel vanem Androidi versioon. Kõigil telefonidel on Android 13-l põhinev MIUI 14 ning uut, Android 14 põhist ja Xiaomi poolt kõvasti reklaamitud HyperOS-i ei paista veel kuskilt. See tähendab, et tootja lubatud kolm Androidi versiooniuuendust jätab viimaseks telefonile pakutavaks Androidi-versiooniks juba järgmisel aastal saabuva Android 16. Xiaomi lubab telefonidele ka nelja aasta pikkust turvaparanduste tuge, samas on Xiaomi seni oma odavamatele telefonidele turvaparandusi teinud üsna aeglases tempos.

Redmi Note 13 seeria telefonid on juba Eestis müügil ning nende hinnad jäävad mudelist sõltuvalt 200 ja 500 euro vahele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.