Apple lubab tasulistel rakendustel hinda tõsta ilma kasutajaid teavitamata

Rubriiki toetab

Apple on oma rakendustepoe reeglitesse sisse viinud uuenduse, mis laseb arendajatel tellimuste hindasid tõsta ilma kasutajaid teavitamata, kui need vastavad edaspidi kindlatele kriteeriumetele.

Varasemalt pidi kasutajaid igasugusest hinnamuutusest teavitama ning rakenduse tellijad said soovi korral sellega nõustuda või tellimusest loobuda. Edaspidi võib tõsta nädalaste ja kuiste tellimuste hinda maksimaalselt kuni 50 protsendi võrra, ilma, et tellijat hinnamuudatusest teavitama peaks. Aga hinnavahe varasema maksumusega ei tohi ületada 5 dollari piiri.

Aastaste tellimuste puhul kehtib samuti 50 protsendi nõue ning makse koguhind ei tohi tõusta üle 50 dollari. Kui need nõuded pole täidetud, tuleb kasutajat hinnamuudatusest teavitada. Päris salaja aga hinnamuudatusi tegema ei hakata, sest Apple’i kinnitusel teavitatakse tellimuste omanike varakult neist ette.

Apple sõnul aitab uuendus vältida senist olukorda, kus kasutajad ei pane hinnauuendust tähele ja ei märka seda kinnitada, mille tulemusel nende tellimus hoopis tühistatakse. Kasutajate kaitseks lubab Apple arendajatel hinnatõusu rakendada ainult korra aastas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.